Низка авіакомпаній скасували рейси в Тайбей або змінили свої маршрути, щоб не летіти біля Тайваню, де Китай проводить масштабні військові навчання у відповідь на візит спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на острів. Про це повідомляє Reuters.
Китай розгорнув десятки літаків і запустив бойові ракети поблизу Тайваню в четвер під час своїх найбільших в історії навчань у Тайванській протоці, які триватимуть, згідно з анонсами, до полудня за місцевим часом (04:00 за Гринвічем) неділі в шести зонах, що оточують більшу частину острова. Повітряний простір порівняно невеликий, але перешкоди перешкоджають подорожам між Південно-Східною та Північно-Східною Азією.
Компанія Korean Air Lines Co Ltd повідомила, що скасувала рейси між Сеулом і Тайбеєм у п'ятницю та суботу та затримає рейс у неділю через навчання. Авіакомпанія Singapore Airlines Ltd заявила, що скасувала п'ятничні рейси між Сінгапуром і Тайбеєм через "обмеження повітряного простору, що змінюються", і продовжить стежити за ситуацією, якщо знадобляться додаткові коригування. Японські ANA Holdings Inc і Japan Airlines Co Ltd все ще виконують рейси в Тайбей у звичайному режимі, повідомили представники авіакомпаній, але уникають небезпечних ділянок повітряного простору на цих рейсах, а також на інших маршрутах в Південно-Східній Азії. Гонконзька авіакомпанія Cathay Pacific Airways Ltd заявила в четвер, що її рейси уникають визначених зон повітряного простору навколо Тайваню, що може призвести до збільшення часу польоту для деяких рейсів.
Служба відстеження рейсів FlightRadar24 показала, що тайванські перевізники China Airlines Ltd і EVA Airways Corp все ще літали на острів і з нього станом на ранок п’ятниці, як і Philippine Airlines і вантажні перевізники FedEx Corp і United Parcel Service Inc, але уникаючи районів, які постраждали від військових навчань.
За інформацією з сайту авіакомпанії Emirates, їхні літаки мають вилетіти в Тайбей у п’ятницю.
Кооператив авіаційної промисловості OPSGROUP, який повідомляє про ризики польотів, заявив, що китайські військові навчання вплинуть на основні маршрути між Південно-Східною та Північно-Східною Азією, що призведе до зміни маршрутів, що може зайняти більше часу та спалити додаткове паливо. Однак ці зміни мають менший вплив на світову авіаційну галузь у порівнянні з рішенням більшості авіакомпаній обходити інші місця, такі як Росія, Україна, Афганістан, Північна Корея, Ірак і Сирія.
Нагадаємо, Китай офіційно закликав авіакомпанії, що працюють в Азії, уникати польотів у районах навколо Тайваню, де КНР проводить військові навчання.