UA / RU
Підтримати ZN.ua

Авіація ВМС Росії тренується кидати бомби з написом "На Берлін!" – Bild

Військові навчання ВМС РФ проводилися всього в 500 кілометрах від столиці Німеччини.

У ході зборів, які авіація військово-морського флоту 3 проводили в Калінінградській області на початку серпня 2015 року, солдати використовували в тренувальних цілях бомби з написами "На Берлін!" і "За Сталіна!", повідомляє німецьке видання Bild.

Наголошується, що бомбометання з літаків Ан-26 відпрацьовується вперше за останні 20 років. Видання зазначило, що дані військові навчання проводилися всього в 500 кілометрах від столиці Німеччини.

Журналісти Bild підкреслили, що слогани "На Берлін!" і "За Сталіна!"широко використовувалися під час Другої світової війни радянської армії проти нацистської Німеччини.

А в путінській Росії вже протягом декількох років проходить компанія за прославляння часів СРСР, і проводяться паралелі між боротьбою з нацизмом у Другій світовій війні і сучасним протистоянням із Заходом на тлі військового конфлікту в Україні.

На думку видання, написи на бомбах "На Берлін!" і "За Сталіна!" є чимось більшим, ніж просто прояв ностальгії, і демонструють небезпечні тенденції у керівництві і армії РФ.

На початку серпня міністерство освіти Свердловської області РФ наказав керівникам шкіл та училищ до 31 серпня 2015 року вилучити з бібліотек книги під редакцією істориків з Великобританії Ентоні Бівора і Джона Кігана. Ця необхідність пояснюється фразою: "пропагують стереотипи, що сформувалися у часи Третього Рейху".

У Росії одним з головних елементів подібності державної ідеології є сакралізація спадщини СРСР, так само як і його внесок у перемогу в Другій Світовій війні. Наприклад, уряд Росії вважає пам'ятники Леніна частиною культурної спадщини. У травні міністр культури РФ Володимир Мединський заявив, що зробить все можливе для захисту пам'ятників Леніну в Росії.

Раніше МЗС Росії засудив заборону пропаганди комунізму в Україні. А нещодавно у Держдумі РФ запропонували ввести кримінальну відповідальність за публічне прирівнювання політичного режиму СРСР до режиму нацистської Німеччини.