Засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж заявив, що готовий здатися американській владі, якщо помилують його інформатора - колишнього офіцера армії США Челсі Меннінг.
WikiLeaks в своєму Twitter оприлюднили заяву Ассанжа. В повідомленні наголошується, що засновник WikiLeaks вважає незаконним будь-яке кримінальне переслідування його в США.
Інтерпол видав ордер на арешт Ассанжа 1 грудня 2010 року і він був оголошений в міжнародний розшук. Він звинувачується Швецією в зґвалтуванні в місті Енчепінг, двох випадках сексуального домагання та "незаконному примушуванні", в чому Ассанжа звинувачують дві жінки. Усе це нібито було скоєне протягом двох днів у серпні, коли Ассанж перебував у Швеції з робочим візитом.
Джуліан Ассанж переховується в посольстві Еквадору у Великій Британії з 2012 року. Він попросив політичного притулку, намагаючись уникнути екстрадиції до Швеції, яка у свою чергу може видати його США.
У 2013 році інформатор WikiLeaks Бредлі Меннінг був засуджений американським судом до 35 років позбавлення волі за розголошення секретних даних. Вже у в'язниці він подав заяву про зміну імені та статі. А в липні цього року Чеслі намагалася накласти на себе руки у військовій в'язниці США.
Нагадаємо, що це не перша заява Ассанжа про готовність до свого арешту. Так в лютому він заявив про готовність до арешту у Великобританії.
WikiLeaks був заснований в 2007 році Джуліаном Ассанжем. На рахунку інтернет-ресурсу сотні тисяч гучних викриттів. Зокрема, портал опублікував дані про операції США в Іраку у 2009-2010 роках, які Ассанджу передав американський військовий Бредлі Меннінг. Через лічені тижні після першого масштабного витоку на Ассанжа було заведено кримінальну справу у Швеції. Дві жінки, з якими у нього були інтимні стосунки, несподівано звернулися в поліцію, причому одна з них з речовим доказом у вигляді порваного презерватива. Ассандж ці звинувачення заперечував. Щоб уникнути видачі з Великобританії до Швеції, в червні 2012 року він попросив політичного притулку в посольстві Еквадору в Лондоні. Ассанж побоюється, що Швеція, якщо він приїде, може видати його США. Там йому за законом про шпигунство за публікацію секретних матеріалів загрожує тривалий тюремний термін або навіть теоретично смертна кара.