UA / RU
Підтримати ZN.ua

Асад звинуватив Захід і Туреччину у співпраці з терористами

Головними ж союзниками у боротьбі з ІД глава Сирії назвав Росію, Іран та Ірак.

Президент Сирії Башар Асад заявив про те, що терористичні угрупування на території його країни наростили свою міць за безпосередньої підтримки Заходу, який сприймає тероризм як свою "козирну карту".

"Сьогодні вони хочуть використати "Джебхат Ан-Нусру" (радикальне ісламістське угруповання, пов'язане з терористичною мережею "Аль-Каїда" – ред.) проти ІД, можливо через те, що ІД в якійсь мірі вийшла з-під їхнього контролю. Однак це не означає, що вони хочуть знищити ІД. Якби хотіли, то зробили б це", - сказав Асад в інтерв'ю російським ЗМІ.

Також він виступив із прямими звинуваченнями на адресу Туреччини, заявивши про те, що представники її влади "і кроку не зроблять без згоди, в першу чергу з США, а також інших західних країн".

"Що стосується співпраці Заходу з "Джебхат Ан-Нусрою", то це - достовірний факт. Ми всі знаємо, що "Джебхат Ан-Нусру" та ІД зброєю, грошима і добровольцями постачає Туреччина, у якої тісні відносини із Заходом", - стверджує президент.

Башар Асад серед головних своїх союзників назвав Росію, Іран та Ірак. При цьому він виступив із критикою на адресу нинішньої антитерористичної коаліції, якою керує США.

"Ми співпрацюємо із дружніми країнами, насамперед, з Росією, Іраном. З Іраком, який так само, як і ми бореться з тероризмом. Що стосується інших країн, то ми відкриті до співпраці з будь-якими із них за наявності серйозного бажання боротися з тероризмом. Ми цього не бачимо у випадку із так званою антитерористичною коаліцією, очолюваною США. Реальність така, що, незважаючи на те, що ця коаліція розпочала свою операцію, ІД продовжує експансію. У них нічого не виходить", - підсумував сирійський лідер.

Він застеріг країни Заходу від підтримки тероризму, порівнявши його зі "скорпіоном, який обов'язково вкусить, якщо покласти його до кишені".

"Туреччина, Катар, Саудівська Аравія, а також Франція, США та інші західні держави, які підтримують терористів, не можуть самі вести боротьбу з тероризмом. Не можна одночасно бути проти терористів і разом з ними" - стверджує Асад.

Коментуючи можливість діалогу з представниками екстремістів, він висловив переконання про недопустимість подібних переговорів та угод.

"Це не просто організації, які виступили проти держави, як деякі інші. Ні. Вони сповідують ідеї тероризму. Тому діалог із ними не приведе ні до якого реального результату. З ними необхідно боротися, вести війну на знищення. Ніякого діалогу з ними бути не може", - сказав президент.

Нагадаємо, сирійський збройний конфлікт, розпочатий у березні 2011 року, триває вже більше трьох років. Раніше повідомлялось про те, що урядові війська Сирії використовують в житлових кварталах бочкові бомби (барелі нафти, паливні баки або газові балони з вибухівкою, паливом і металевими фрагментами), які призводять до значних жертв серед мирного населення. Бочкові бомби скидаються на школи, лікарні, мечеті і ринки. Так, в минулому році в місті Алеппо від використання бочкових бомб загинули більше 3 тис. цивільних, і більше 11 тис. мирного населення по всій Сирії з 2012 року.

Напередодні Вашингтон відкинув пропозицію Путіна про нову коаліцію проти "Ісламської держави", закликавши Росію конструктивно співпрацювати з антитерористичною коаліцією, очолюваною США.

До цього Пентагон підтвердив наявність солдатів і нової бази Росії в Сирії. У відомстві підкреслили, що Росія будує в Латакії базу для подальших військових операцій.

9 вересня стало відомо, що в Сирії приземлилися російські військові літаки. Мова йде про два військово-транспортні гіганти Ан-124 "Руслан" і пасажирський лайнер. Відзначається, що росіяни встановили модульне житло, розраховане на 100 осіб, а також портативну техніку для управління повітряним рухом.

Після інформаційного шуму та занепокоєння, висловленого із цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю та тренуванням військових, однак зазначив, що говорити про російську участь у воєнних операціях у Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму й Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?