UA / RU
Підтримати ZN.ua

Асад вимагає у США вивести свої війська із Сирії

Він пригрозив американцям силовим варіантом.

Сирійський лідер Башар Асад після того як визнав "незалежність" Південної Осетії та Абхазії, заявив, що США повинні покинути територію країни. За його словами сирійський уряд "відкритий до переговорів" із курдським підрозділам "Демократичних сил Сирії" (SDF), які контролюють регіони у північній та східній Сирії, де розташовані сили США, і які підтримує Вашингтон, але лише в разі виходу американських військових. В іншому випадку Сирія почне наступ на курдські регіони.

"Це перший варіант. Якщо ні, ми будемо вдаватися до звільнення цих районів силою. У нас немає іншого варіанту, з американцями чи без американців", - заявив Асад в інтерв'ю російському державному закордонному телеканалу RT (Russia Today) у четвер, 31 травня.

Як пише Deutsche Welle, сирійський правитель назвав участь США в боротьбі з "Ісламською державою" на території Сирії "вторгненням", яке було незаконним.

"Вони прийшли до Іраку, не маючи для цього юридичного підґрунтя, і подивіться, що сталося з ними. Вони повинні вивчити цей урок. Ірак - це не виняток, і Сирія не є винятком. Люди більше не прийматимуть іноземців в цьому регіоні", - заявив він.

Крім того, Асад знову заперечив скоєння урядом хімічної атаки у Думі, зазначивши, що в нього немає хімічної зброї і це не є в інтересах уряду.

Зазначимо, що підрозділи SDF, підтримувані США, та проурядові сирійські сили, які підтримує Росія, обидві протидіють угрупуванню "Ісламська держава", яке контролює дедалі меншу частку території країни. Раніше американський президент Дональд Трапм заявляв, що США планують швидке виведення свого військового персоналу з Сирії.

Нещодавно в Сирії 11 опозиційних угруповань, які ведуть боротьбу проти режиму Башара Асада, прийняли рішення про об'єднання. Підконтрольні "Сирійській визвольній армії"(СВА) загони заявили, що вони об'єдналися в новий "Фронт національного визволення".

14 квітня, лідери трьох країн - США, Франції і Великої Британії - виступили із заявою про початок військової операції у Сирії. Удари вирішили наносити по об'єктах, які підозрюють у причетності до виготовлення хімічної зброї.

Приблизно за годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, проте в Пентагоні не виключають їх повторення. Росію про початок атаки на Сирію Сполучені Штати не попередили.

Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість з яких жінки і діти.