Здається, не можна заявляти про те, що у Німеччини немає можливостей підняти витрати на оборону, зважаючи на те, що у німецькій армії досі є кричущі прогалини. Недоліки, такі як постійно низька кількість боєздатних літаків, можна вирішити лише через серйозне капіталовкладення як в обладнання, так і в особовий склад. Це було б бажаним результатом і корисним кроком у напрямку виконання країною своїх зобов'язань щодо оборонних витрат перед НАТО. Про це на сторінках Financial Times пише Едвард Лонджінотті.
Втім, щоб серйозно збільшити свій оборонний бюджет Берліну потрібно дати відповідь на одне важливе питання: яку роль повинне виконувати розширене німецьке військо?
Комісар парламенту з питань збройних сил Ганс-Петер Бартельс, здається, натякнув на те, що визнає нинішній стратегічний вакуум, коли зауважив, що "ми не можемо просто подвоїти чисельність Бундесверу".
СРСР колись станувив чітку і очевидну загрозу, яка виправдовувала існування сильної німецької армії. До тих пір, поки військові цілі 21-го століття не будуть визначені, країна буде підримувати скромну армію "мирного дивіденду", яка за замовчуванням потребує скромного фінансування.
Раніше повідомлялося, що Німеччина в очікуванні багатомільярдних замовлень на танки. Як відомо, стан озброєння Бундесверу викликає чимало критики. Німецьким військовим не вистачає бронежилетів, наметів і зимового одягу. Для участі в місії НАТО солдатів Бундесверу також не вистачає справних танків, вертольотів, підводних човнів і пристроїв нічного бачення.
Німецька армія збільшиться ще на 20 тисяч військовослужбовців. Чисельність Бундесверу в найближчі кілька років досягне майже 200 тисяч чоловік.