Сирійські курдські сили та уряд Дамаска змогли домовитися про вхід сирійської армії в Афрін, щоб допомогти відбити турецький наступ. Про це в неділю повідомив радник місцевої адміністрації Бадран Чія Курд агентству Reuters.
За його словами, війська Асада, які можуть увійти в регіон впродовж двох днів, розташуються на окремих позиціях уздовж кордону. Він також додав, що угода з Дамаском щодо Афріна є лише військовою і не передбачає жодних політичних домовленостей.
"Коли йдеться про політичні та адміністративні питання у регіоні, то це буде узгоджено з Дамаском на пізніших етапах шляхом прямих переговорів та дискусій", - зазначив Курд.
Разом із тим, він наголосив, що є противники цієї угоди, які намагаються її зірвати. За інформацією агентства, противником домовленості може виступити Росія, аби не ускладнювати відносини з Туреччиною.
Варто зазначити, що уряд президента Башара Асада і "Загони народної самооборони" курдів (YPG) зазвичай уникали прямого конфлікту, хоча вони інколи мали зіткнення, оскільки мають зовсім різні погляди на майбутнє країни. Попри непрості відношення між урядом Дамаска і сирійськими курдськими силами, інколи сторони піднімали питання про укладання довготривалої домовленості між ними.
Станом на 14 лютого з початку операції в Афріні турецькі військовослужбовці нейтралізували вже 1 485 терористів "Ісламської держави" і курдських бійців.
Як повідомлялося, Туреччина розпочала на півночі Сирії операцію "Оливкова гілка", здійснивши 19 січня масований артобстріл території, що знаходиться під контролем курдських "Загонів народної самооборони" (YPG), яких підтримують США.
Наступного дня Туреччина ввела до сирійської провінції Афрін бронетехніку та спецназ і спільно з "Вільною сирійською армією" за добу просунулися на п'ять кілометрів вглиб території країни.
Анкара побоюється створення держави сирійських курдів за підтримки США на кордоні з Туреччиною, південно-східні регіони якої також населені курдами.
За словами прем'єр-міністра Туреччини Біналі Йилдирима, метою операції є створення 30-кілометрової буферної зони між Туреччиною та Сирією.
Дії Анкари розкритикували США та країни Євросоюзу.
Докладніше читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Оливкова гілка" війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".