UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аргентина знову вимагає у Британії повернути Фолклендські острови

Президент Аргентини Крістіна Фернандес де Кіршнер закликала британську владу розпочати переговори з приводу суверенітету "насильно захоплених" Фолклендських островів. У Лондоні пропозицію відкинули.

Президент Аргентини Крістіна Фернандес де Кіршнер опублікувала у британській пресі відкритий лист, вимагаючи від прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона відновити переговори щодо суперечних Фолклендських (Мальвінських) островів.

Кіршнер підкреслила, що острови були "насильно захоплені" в Аргентини 180 років тому в "акті колоніалізму XIX століття".

"Відтоді колоніальна держава Великобританія відмовлялася повернути території Аргентинської республіки, не дозволяючи їй повернути свою територіальну цілісність", - йдеться у зверненні аргентинського президента.

Вона нагадала про резолюцію Генасамблеї ООН від 1965 року, яка закликає Великобританію та Аргентину провести переговори щодо суперечних островів.

"В ім'я аргентинського народу я повторюю запрошення підкоритися резолюціям ООН", - написала Кіршнер.

У відповідь на цей лист Девід Кемерон заявив, що відмовляється обговорювати питання суверенітету Фолклендських островів.

Як очікується, на початку 2013 року на Фолклендських островах повинен пройти референдум про політичний статус архіпелагу.

Фолклендські острови належать Великобританії з 1830-х років і є предметом територіальної суперечки Сполученого Королівства з Аргентиною. Ця британська заморська територія є важливим перевалювальним пунктом на шляху з Атлантичного океану у Тихий і дозволяє контролювати Південну Атлантику.

У 1982 році дві країни вступили у збройний конфлікт, який Аргентина програла, але, незважаючи на це, Буенос-Айрес вважає ці острови своїми. !zn

Читайте також:


Посольство Великобританії в Аргентині закидали камінням і коктейлями Молотова

30-річчя початку війни за Фолклендські острови Аргентина і Британія відзначили новим загостренням

Генсек ООН закликає покінчити із залишками колоніалізму

У Британії розсекретили архівні матеріали: Тетчер відмовилася вітати Брежнєва з 75-річчям через Афганістан