UA / RU
Підтримати ZN.ua

AP: Міністр енергетики США умовив Зеленського підписати з його союзниками угоду щодо газу

Український уряд уклав контракт з розвідки нафти і газу з соратниками Перрі через кілька тижнів після того, як міністр енергетики США прийняв участь в інавгурації Зеленського.

Американські бізнесмени, близькі до вже колишнього міністра енергетики США Ріка Перрі, отримали вигідний контракт на розвідку покладів нафти і газу в Україні після того, як він запропонував одного з них в якості радника Володимиру Зеленському, повідомляє Associated Press.

За даними видання, Україна уклала 50-річний контракт з людьми Перрі трохи пізніше ніж через місяць після того, як той побував на травневій інавгурації Зеленського. Тоді Перрі вручив новому українському президенту список людей, яких він рекомендував в якості консультантів з питань енергетики. Одним з чотирьох імен був його давній політичний покровитель Майкл Блейзер.

Як стверджує автор статті, через тиждень Блейзер і його діловий партнер Алекс Крэнберг подали заявку на розвідку нафти і газу на контрольованому українським урядом Варвинському родовищі.

За даними видання, отриманими з внутрішньої документації українського уряду, за права на буріння бізнесмени запропонували Україні на мільйони доларів менше, ніж їх єдиний конкурент. Однак урядова комісія вибрала друзів Перрі і пояснила свій вибір тим, що у компанії Блейзера і Крэнберга краще технічні і фінансові можливості.

Як пише видання, під час своїх поїздок у Київ Перрі ясно дав зрозуміти, що він близький з Блейзером і Крэнбергом. Перший - українсько-американський інвестор і давній соратник Перрі. Крэнберг великий донор республіканців, який надавав Перрі розкішний корпоративний літак під час виборів президента в 2012 році.

У прес-службі міністра енергетики США прокоментували ситуацію вказавши, що Перрі відстоює інтереси американської енергетики в усьому світі, в тому числі в Україні.

"Чого він не робив, так це не захищав ділові інтереси окремих осіб або компаній", - сказала Шейлін Хайнс, прес-секретар Міністерства енергетики США.

Блейзер в коментарі AP також спростував повідомлення, що Перрі допоміг його фірмі укласти вигідний контракт в Україні.

В Офісі президента Зеленського не відповіли на запит агентства.

19 жовтня, Перрі заявив, що його відставка не має відношення до скандалу, пов'язаного з Україною.

Министр энергетики США также добавил, что пока не будет сотрудничать с расследованием относительно возможного импичмента президента США Дональда Трампа, которое ведут демократы в Палате представителей.
Як стало відомо раніше, ще в травні, на закритій зустрічі з Зеленським Перрі переконав президента України звільнити членів консультативної ради "Нафтогазу". Присутні на цьому зібранні покинули його з враженням, що міністр енергетики США хотів замінити американського представника Амоса Хохштейна, колишнього дипломата і енергетичного представника, який працював в адміністрації Обами, на когось "авторитетного в республіканських колах". Пізніше, під час другої зустрічі з новообраним президентом, Перрі дав зрозуміти, що Трамп зацікавлений у зміні керівництва "Нафтогазу".

31 жовтня Палата представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права й обов'язки учасників процесу. Резолюцію підтримали 232 конгресмени, 196 – голосували проти.

Детальніше про ситуацію читайте у статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".