UA / RU
Підтримати ZN.ua

Анкара не робить з міграційної кризи предмет торгу — прем'єр Туреччини

Ахмет Давутоглу обіцяє здійснювати гуманітарну місію, але наполягає на переговорах щодо членства Туреччини в ЄС.

Туреччина не прагне торгуватися з ЄС через міграційну кризу, а бажає допомогти сирійським біженцям, що рятуються від війни й переслідування вдома, сказав прем'єр-міністр Ахмет Давутоглу напередодні обговорення з лідерами ЄС плану вирішення проблем біженців, повідомляє Anadolu Agency.

"Для Туреччини проблема біженців - це не предметом торгу, а питання гуманітарних цінностей, насамперед європейських", - пояснив Давотоглу на брифінгу.

Прем'єр-міністр нагадав, що Туреччина прийняла 2,7 мільйонів біженців "без значної допомоги з будь-якої точки світу". За даними Європейської комісії, турецький уряд витратив 7,7 млрд гривень. Натомість це не завадить Анкарі продовжувати гуманітарну місію.

"Туреччина продовжуватиме цю політику в рамках гуманітарного аспекту. Звісно, Туреччина та ЄС мають спільну мету – надати допомогу сирійським біженцям, створити нове майбутнє континента", - додав Давутоглу.

Читайте також: Кіпр блокуватиме процес вступу Туреччини до ЄС

Згідно з договором Туреччина пообіцяла приймати "мігрантів, які не потребують міжнародного захисту". Натомість ЄС прискорить виплату Туреччині 3 млрд євро й відновить процес візової лібералізації і переговори про прийняття Туреччини до Євросоюзу. Діалог з ЄС щодо членства Туреччини розпочався лише десяти років, хоча Анкара подала заявку на членство ще в 1987 році.

Грошова компенсація розміром 3 млрд євро піде на реалізацію програм, пов'язаних з прийомом і соціалізацією мігрантів з Іраку та Сирії. Канцлер Німеччини Ангела Меркель запевнила, що лібералізація віз для турецьких громадян розпочнеться вже в червні, якщо влада Туреччини частково виконає міграційний план.

16 березня Меркель попередила, що на даному етапі питання можливого вступу Туреччини в ЄС "не на порядку денному".

Німецька газета Handesblatt повідомила, що Голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер сумнівається, що тісна співпрацю між Анкарою та Брюсселем із врегулювання міграційного кризи прискорить включення Туреччини до ЄС. На його думку, членство Туреччини в ЄС неможливе найближчі десять років.