Президент Росії Володимир Путін намагається здаватися рівноправним партнером США, тому він "не повний дурень". Так свої відносини з російським президентом описав лідер США Барак Обама в інтерв'ю американському журналісту Джефрі Голдбергу для квітневого номеру журналу The Atlantic.
На думку американського президента, для Путіна відносини з Америкою значно важливіші, ніж здається.
"Він постійно зацікавлений у тому, щоб мати вигляд нашого партнера і працювати з нами, тому що він не повний дурень. Він розуміє, що російська позиція в світі похитнулася. І той факт, що він захопив Крим чи намагається підтримувати Асада не робить його раптом важливим гравцем. Його немає на всіх цих зустрічах, які формують порядок денний. І не буває зустрічей G20, де росіяни встановлюють порядок денний щодо будь-якого важливого питання", - сказав Обама.
Він також розповів, що Путін завжди дуже ввічливо поводиться на всіх зустрічах і говорить дуже відверто.
"Наші зустрічі завжди дуже ділові. Він ніколи не змушує мене чекати по дві години, як інших", - розповів американський президент.
В цьому ж інтерв'ю Обама пояснив, чому США не будуть воювати за Україну. За його словами, у Америки немає інтересів в Україні, в той час як у Росії є. І Україна завжди буде під загрозою російського бажання встановити над нею військове домінування.
Раніше Конгресмен США від штату Пенсільванія Джозеф Піттс пояснив, чому Обама не передає зброю Україні. За його словами, американський президент-нобелівський лауреат миру надто сконцентрований на своїй "політичній спадщині". Він не хоче, щоб його згадували як президента, який розв'язав ще одну війну.
У свою чергу, колишній радник міністра оборони США з питань України, Росії і Євразії Евелін Фаркас радить озброїти Україну до нового наступу Росії. На її думку, це збалансує сили в конфлікті і пошле Москві чіткий сигнал, що подальша ескалація насильства буде дорого їй коштувати.
Раніше екс-глава ЦРУ також закликав надати Україні "Джавеліни". Він підкреслив, що мова йде виключно про оборонне озброєння, яке "не змінить хід війни, але принципово змінить здатність української армії не допустити того, щоб в України забрали ще якусь частину її землі".
Призначений послом України в США Валерій Чалий в інтерв'ю DT.UA сказав, що Україна, яка віддала 1240 ядерних боєголовок, повинна мати право отримати від Америки, якщо знадобиться, хоча б тисячу Javelin. Чалий також повідомив, що Україна отримує зброю, в тому числі і летальну, від десяти країн Європи.