Агентство національної безпеки (АНБ) США здійснювало прослуховування не тільки телефонів канцлера Німеччини Ангели Меркель, але і значної частини членів уряду ФРН, повідомляє газета Süddeutsche Zeitung і телерадіокомпанії NDR і WDR з посиланням на документи Wikileaks. Швидше за все, при цьому частково була задіяна британська спецслужба.
Документи Wikileaks датуються 2010-2012 роками. Однак за міністерствами економіки, фінансів і сільського господарства Німеччини АНБ шпигунило ще з 90-х років. Найбільше американську розвідку цікавила інформація про валютну і торговельну політики ФРН. Всього в списку контрольованих АНБ персон перебували власники 69 телефонних номерів, включаючи високопоставлених службовців міністерства фінансів Німеччини і Європейського центрального банку (ЄЦБ).
Також агенти АНБ цікавилися і Грецією. Наприклад, у документах Wikileaks міститься текстова запис телефонної розмови Меркель від 11 жовтня 2011 року. Говорячи про становище Афін в той період, канцлер Німеччини зізналася в "повній розгубленості". Потім Меркель заявляє, що навіть додаткове списання боргів Афін не допоможе вирішити проблему, адже Греція не здатна погасити решту заборгованості.
Минулого тижня стало відомо, що організація Wikileaks, яка займається оприлюдненням секретних дипломатичних документів після їх отримання зі свої джерел, опублікувала дані про прослуховування президентів Франції. У Wikileaks стверджують, що документації значилася в Агентстві національної безпеки США під грифом "цілком таємно".
Згідно з опублікованими документами, АНБ стежило за президентами Франції Жаком Шираком, Ніколя Саркозі та Франсуа Олландом (за період 2006-2012 рр..), а також за французьким кабміном і послом Франції в США.
Пізніше стало відомо, що Олланд скликав Раду безпеки Франції для оцінки отриманої інформації.
Скандал з прослуховуванням з боку США торкнувся іншої ключової країни ЄС - Німеччини. Зокрема, світ облетіла інформація про те, що США стежили за телефонними розмовами канцлера Ангели Меркель.