США і Європа, десятиліттями залишалися бастіонами політичної стабільності, в даний час експортують політичні ризики в інші частини світу, йдеться в статті агентства Bloomberg.
Американське агентство опитало 146 економістів та аналітиків, які визначили основні джерела ризику в 2017 році.
Вихід Великобританії з ЄС, перемога Дональда Трампа на виборах президента у США, що потрясло геополітичний небосхил в цьому році, - це лише два приклади пасток, які можуть чекати інвесторів, у той час як політична невизначеність перетікає з країн з економікою, що розвивається в більш розвинені, йдеться в статті.
Не тільки Brexit може завдати Європі удар. Так, 85% опитаних віднесли до ключовим ризиків майбутні в 2017 році вибори в країнах Євросоюзу. Прогнози аналітика ризику фірми Verisk Maplecroft вказують на те, що на стабільність протягом наступних трьох років вплине Греція - найбільший привід для занепокоєння на старому континенті. Інші країни, які піднімають "червоний прапор" є Польща, Великобританія і Північна Ірландія, де нещодавно переміг популізм.
Також аналітики вбачають небезпеку стабільності в майбутніх виборах у Франції та Німеччині. Деякі респонденти навіть кажуть, можливі дострокові вибори у Великобританії.
Економіст Reel Kapital Securities в Стамбулі Енвер Еркан очікує урядова криза в Італії і вказує на існуючий ризик того, що в разі перемоги Марін Ле Пен на виборах президента Франції, політика антиглобалізму може з'явитися в порядку денному всього Євросоюзу.
Великим ризиком стабільності аналітики називають невизначеність щодо майбутньої політики Трампа. Це назвали найбільшою загрозою для глобальної безпеки 80% респондентів. Його пропозицію створити прикордонну стіну з Мексикою може бути втілене в життя.
Зовнішня політика президента РФ Володимира Путіна виявилася в числі загроз на третьому місці – так думають майже 60% респондентів.
Серед ризиків експерти також називають протести в Гонконзі, скандал з корупцією в Північній Кореї, а також військове протистояння в Південно-Китайському морі.
Останні рядки в рейтингу ризиків для стабільності займають "глобальна кібервійна" 20% опитаних) і зміна влади в Китаї (близько 15%).
Тим часом, Трамп став "Людиною року" за версією TIME.
Також у середу повідомлялося, що Трамп підтвердив свою обіцянку обмежити участь Вашингтона у військових операціях. "Ми перестанемо гнатися за тим, щоб скидати режими, про яких ми нічого не знаємо", - підкреслив Трамп.