UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американські виборці не підтримують економічну політику Трампа — FT

Передвиборче опитування показує, що більшість американців вважають, що президент Трамп завдає шкоди економіці США, а не сприяє її відновленню.

Економічна політика американського президента Дональда Трампа більше «не приносить користі» його кандидатурі на фоні виборів президента США. Опитування Financial Times виявило, що все більша кількість американців вважають, що економічна політика президента руйнує американську економіку, а не допомагає відновленню.

Підсумкове щомісячне опитування виборців показує, що 46% американців виступають проти економічної стратегії Трампа, яка, на їхню думку, завдала шкоди економіці США. Однак, 44% опитаних американських виборців заявили, що політика Трампа сприяє відновленню економіки Сполучених Штатів.

Цього року більша частина респондентів вперше заявила, що економічна політика президента скоріше зашкодила, ніж допомогла, особливо на фоні пандемії.

У березні, перед тим, як COVID-19 спровокував загальнодержавний локдаун, багато американців вважали, що політика Трампа допомагає економіці США.

Крім того, лише 32% американців вважають, що зараз вони мають краще фінансове становище, ніж до того, коли Трамп вступив на посаду чотири роки тому, що є порівняно невисоким показником.

Результати опитування демонструють те, як шанси Трампа на переобрання зменшуються, враховуючи, що на національному рівні демократ Джо Байден значно випереджає його.

Трамп зробив ставку саме на економіку США, вважаючи, що його економічна політика гарантуватиме йому повторне переобрання. Проте, зростання безробіття на тлі збільшення випадків коронавірусу в масштабах всієї країни можуть змінити «плани президента».

З урахуванням пандемії, опитування показало посилення песимізму серед американців щодо перспектив економічного відродження найближчим часом.

Лише 31% респондентів заявили, що очікують на повне відновлення американської економіки від наслідків пандемії протягом року. Решта 69% опитаних вважають, що на відновлення економіки знадобиться рік і більше.

Побоювання щодо зростання витрат на охорону здоров'я були ключовим фактором песимізму опитуваних. На запитання, що є найбільшою загрозою для економіки США, 26% респондентів вказали на витрати на охорону здоров'я. Також американці стурбовані «потенційним уповільненням світової економіки», адже 28% ймовірних виборців заявили, що це найбільша загроза для економіки США.

Лише 20% опитаних американців вважають, що ситуація з пандемією в країні покращиться найближчим часом, тоді як 65% респондентів вважають, що карантинні обмеження повинні діяти принаймні ще протягом трьох місяців.

Попри те, що у Трампа є два тижні, щоб здобути перевагу над Байденом, опитування FT було проведено, коли мільйони американців почали віддавати свої голоси під час дострокового голосування. Щонайменше 29 мільйонів виборців вже проголосували достроково, особисто або поштою.

Опитування FT, яке розпочалося рік тому, має на меті прослідкувати ставлення потенційних виборців до політики Трампа та загалом до ситуації в країні з тих пір, як Трамп став президентом у 2016 році.

Жовтневе опитування FT показало, що 32% респондентів вважають, що їм було гірше після чотирьох років президентства Трампа, резюмує видання.

Читайте також: Комісія з дебатів США прийняла рішення відключати мікрофони Трампа і Байдена на час промови опонента

До виборів президента США залишилося два тижні, а Дональд Трамп, який намагається затриматися в Білому домі ще на одну каденцію, продовжує в опитуваннях відставати від свого конкурента, кандидата від Демпартії Джо Байдена. Аналітики журналу The Economist вважають, що шанси Байдена на перемогу набагато вищі, ніж у чинного глави держави, якого висунули республіканці.

Соціологія в деяких ключових американських штатах, де може зважитися підсумок виборів президента США, показує, що кандидат від демократів Джо Байден випереджає свого конкурента Дональда Трампа в Огайо, Пенсільванії, Аризоні і Нью-Гемпширі.