Американські, французькі та британські війська збили десятки безпілотників в районі Червоного моря під час масованої атаки єменських хуситів 9 березня. Дрони атакували суховантаж Propel Fortune та американські есмінці в цьому регіоні, йдеться в заяві американських збройних сил.
Військовий речник хуситів Ях'я Сареа заявив у телевізійному виступі 9 березня, що вони націлилися на вантажне судно і «низку американських військових есмінців у Червоному морі та Аденській затоці за допомогою 37 безпілотників». Центральне командування США заявило, що американські військові та коаліційні сили збили щонайменше 28 безпілотних літальних апаратів над Червоним морем і «жодне судно ВМС США або коаліції не постраждало в результаті атаки, також не було повідомлень від комерційних суден про пошкодження», – передає Reuters.
Французький військовий корабель і винищувачі також збили чотири бойові безпілотники, які наближалися до військово-морських суден, що належать до місії European Aspides в регіоні, йдеться в заяві французької армії.
Міністерство оборони Великої Британії заявило, що його військовий корабель HMS Richmond приєднався до міжнародних союзників у відбитті нічної атаки безпілотників хуситів, заявивши, що ніхто не постраждав і не був пошкоджений.
Управління морських торгових операцій Сполученого Королівства (UKMTO) підтвердило, що була спроба нападу на судно Propel Fortune під сінгапурським прапором. Судноплавна компанія повідомила про два вибухи в безпосередній близькості від балкера, але весь екіпаж на борту не постраждав, і судно прямує до наступного порту заходу.
«За даними джерел, Propel Fortune, ймовірно, став мішенню через застарілі дані про власність США», – йдеться в заяві UKMTO.
Нагадаємо, 2 березня у Червоному морі затонуло перше торговельне судно, яке піддалося атаці хуситів – Rubymar – воно перевозило понад 40 тисяч тонн добрив. Союзні сили на чолі з США продовжують наносити удари по наземній військовій інфраструктурі угруповання, яке захопило владу в Ємені, але у Штатах визнають, що ефективність ударів страждає через брак розвідувальної інформації.