UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американські конгресмени-республіканці зірвали показання щодо імпічменту Трампа

Республіканці влаштували невелику бійку і не дали виступити представнику Пентагону по суті питання

Президентство Трампа все більше обростає скандалами, чутками і різної достовірності фактами. Їх справжність і намагаються з'ясувати в США. Останнім часом протистояння розслідувачів та їх противників почало переходити в близьку до силової площину.

У середу, 23 жовтня, законодавці-республіканці, які підтримують Трампа у боротьбі із спробами демократів притягнути його до відповідальності, зірвали засідання з питань імпічменту в Палаті представників, де повинна була виступити представник Міноборони США Лора Купер.

Близько 20 конгресменів, ігноруючи охорону, увірвалися в кімнату для слухань (Купер повинна була давати свідчення у закритому режимі) і влаштували скандал, і крик, розповідають очевидці, передає Reuters. Згодом довелося викликати поліцію Капітолію, щоб вигнати з кімнати непроханих відвідувачів і навести порядок.

Розслідування про імпічмент зосереджено на проханні Трампа до України провести розслідування щодо внутрішнього конкурента - демократа Джо Байдена - для його особистої політичної вигоди.

Свідок, який перебував у кімнаті для слухань, сказав, що республіканці принесли мобільні телефони в заклад суворого режиму, де заборонені електронні пристрої.

"Вони схвильовані. Вони намагаються зупинити це розслідування, - заявив представник Демократичної партії Тед Ліу. - Вони не хочуть чути сьогодні свідка Купер. Вони знають, що буде надано більше фактів, які є абсолютно провальними для президента Сполучених Штатів".

Республіканці, у свою чергу, назвали несправедливими правила розслідування імпічменту, встановлені лідерами Дому, очолюваного демократами. Конституція США надає Палаті широкі можливості для проведення процесу імпічменту і встановлює правила для проведення розслідування.

Представник Республіканської партії Метт Гетц, відвертий прихильник Трампа, який керував діями в середу, намагався увійти в зал засідань минулого тижня, але його не пустили, тому що він не був членом жодного з трьох комітетів, які ведуть розслідування.

Представник Демократичної партії Стівен Лінч, якому дозволено бути присутнім на показаннях в якості члена Комітету з нагляду Палати представників, сказав, що Купер не дала показань. Помічник Палати представників сказав, що судовий розгляд, пов'язаний з імпічментом, було тимчасово припинено.

Представник Демократичної партії Ерік Сваелвелл заявив журналістам, що республіканці скомпрометували безпечну зону Капітолію, перешкоджаючи розслідуванню у справі про імпічмент і намагаючись залякати свідка, але не затримають проведення процедури імпічменту в цілому.

"Ми бачимо, що це спроба залякати цього свідка, але і залякати майбутніх свідків, які повинні були виступити. Це не спрацює", - додав Сваелвелл. "Ми не збираємося стримуватися", - додав Сваелвелл.

Купер, заступник помічника міністра оборони з питань Росії, України та Євразії, раніше в той же день прибула для дачі показань і, як очікується, зіткнеться з питаннями про рішення Трампа в цьому році відкликати 391 мільйон доларів у вигляді допомоги Україні у сфері безпеки, затвердженої Конгресом.

Читайте також: Промова Вільяма Тейлора у Конгресі США: чим Трамп шантажував Зеленського

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор у вівторок, 22 жовтня, дав свідчення в Конгресі рамках процедури імпічменту. Дипломат повідомив конгресменам про спроби оточення президента Дональда Трампа отримати компромат на Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від демократів, і його сина Хантера в обмін на розморожування військової допомоги Україні, передає CNN.

За словами Тейлора, повний текст вступного слова якого вже опублікували низка американських видань, близький до Трампа голова представництва США в Євросоюзі Гордон Сондленд у телефонних розмовах говорив, що військову допомогу можуть розблокувати, якщо українська влада публічно оголосить про розслідування щодо Байденів.

Тейлор уточнив, що, розмірковуючи про розслідування, Сондленд говорив про вплив українців на вибори президента США в 2016 році, а також згадував компанію Burisma, членом ради директорів якої був Байден-молодший.