Два американських надзвукових стратегічних бомбардувальники B-1B вдруге здійснили обліт території Південної Кореї після ядерного випробування в КНДР, проведеного на початку вересня, повідомляє Радіо Свобода.
Політ був задуманий як демонстрація сили і прихильності "захищати і зберігати безпеку на Корейському півострові і в регіоні", заявили у ВПС США. Такі обльоти носять звичайний характер у тих випадках, коли на Корейському півострові посилюється напруженість.
Один літак, що дислокується на Гуамі, приземлився 21 вересня на військово-повітряній базі в 120 кілометрах від кордону з Північною Кореєю.
США також піднімали в повітря два бомбардувальника B-1B над Південною Кореєю, після того, як КНДР провела своє п'яте і найпотужніше ядерне випробування 9 вересня.
Літак B-1B, ще відомий як Rockwell B-1 Lancer - американський надзвуковий стратегічний бомбардувальник зі змінною стрілоподібністю крила. Був розроблений у 1960-х роках для заміни дозвукових Boeing B-52 Stratofortress, але останні використовуються у ВПС Сполучених Штатів і по сьогодні. В модифікації версії бомбардувальника (B-1B) реалізована концепція маловисотного прориву ППО за допомогою польоту на надмалих висотах з огибом рельєфу місцевості та застосуванням технологій радіолокаційної малопомітності і максимальною швидкістю 1,25 маха.
Раніше повідомлялось, що КНДР провела найбільше випробування ядерної зброї після чого Рада Безпеки ООН оголосила про нові санкції проти КНДР.
20 вересня в Пхеньяні заявили, що провели "успішне" випробування нового ракетного двигуна для запуску супутників. Космічні запуски Північної Кореї розглядаються як прикриття для випробувань балістичних ракет, оскільки КНДР намагається створити ядерну зброю і засоби її доставки дальнього радіусу дії.
Новий шантаж світу атомом з боку КНДР - це, мабуть, спроба Пхеньяна як можна більше дестабілізувати обстановку на Корейському півострові саме під час наростання політичної напруги в президентській кампанії в США, пише Віктор Каспрук на сторінках щотижневика "Дзеркало тижня. Україна". "Загалом, ця комуністична країна повторює політику Москви, яка націлена на зміну світового порядку. Але робить це дещо інакше. А в кінцевому підсумку Росія і КНДР допомагають один одному", - пише Каспрук. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Північна Корея: шантаж розщепленим атомом".