Керівники великих американських компаній все частіше висловлюють своє розчарування популістським тоном президентської кампанії в США, пише The Wall Street Journal.
Риторика кандидатів-республіканців ніколи раніше не була настільки популістською і недружньою по відношенню до великого бізнесу, зазначають експерти.
Так, видання нагадує про позиції Дональда Трампа, який вступив у протистояння з Торговою палатою США з питань зовнішньої торгівлі та імміграції, тоді як його головний конкурент, сенатор з Техасу Тед Круз, в минулому році виступав із закликами закрити Експортно-імпортний банк США, звинувативши організацію в наданні фінансування обмеженому числу великих компаній в порушення принципів вільного ринку і з загрозою для коштів платників податків.
Представляє Демократичну партію Хіларі Клінтон могла б бути найоптимальнішим кандидатом для представників бізнесу у зв'язку з наявністю у неї досвіду, хороших відносин з представниками корпорацій, політичного іміджу, що базується на прагматизмі. Але суперництво з Сандерсом привело її до відходу від центристських позицій з питань фінансового регулювання і торговки. Їй довелося зробити для підтримки американців, які ще добре пам'ятають події фінансової кризи, і які не хочуть знову бачити витрачання бюджетних коштів для порятунку великих компаній.
"Центру як такого більше немає. Трамп і Сандерс підуть, але їх прихильники нікуди не подінуться", - зазначив CEO однією з високотехнологічних компаній.
"Кожен розуміє, що під час виборчої компанії говориться багато гучних слів, але є побоювання, що кандидати самі поставлять себе в таке становище, в якому вони почнуть робити політичні помилки в разі обрання", - сказав колишній представник адміністрації Джорджа Буша Тоні Фретто, який нині працює консультантом і співпрацює з Citigroup і General Electric.
Наприклад, щоб забезпечити фінансування для популярних соціальних програм, включаючи Medicare, потрібно або зменшити соцвиплати, або підвищити податки, або збільшити обсяг держборгу. Якщо не звертати на це увагу, то це буде прикладом безвідповідальної політики", заявив глава JPMorgan Chase Джеймі Даймон.
Нагадаємо, що 58-і президентські вибори пройдуть в США 8 листопада 2016 року. Попереднє голосування з добору кандидатів від Демократичної і Республіканської партій проводиться у форматі праймеріз в 36 штатах, кокусів – 14. Остаточно імена кандидатів будуть названі на партійних з'їздах, які відбудуться наприкінці літа.
Для висунення кандидатом республіканців на виборах претендента необхідна підтримка 1237 делегатів з'їзду.