UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американський рух Black Lives Matter висунули на Нобелівську премію миру

З такою пропозицією виступив депутат норвезького парламенту Петтер Ейде.

Американський рух Black Lives Matter/«Життя чорношкірих мають значення», учасники якого виступають проти расизму і насильства по відношенню до афроамериканців, запропонували на Нобелівську премію миру, зокрема, депутат норвезького парламенту Петтер Ейде висунув таку ідею, передає Guardian.

Петтер Ейде каже, що Black Lives Matter стало частиною «загальносвітової боротьби проти расової дискримінації», яке змусило підключитися до неї і інші країни.

Рух Black Lives Matter було створено в 2013 році Алісією Гарза, Патрісс Каллорс і Опал ТОМЕТ після того, як суд виправдав патрульного Джорджа Циммермана, який застрелив темношкірого підлітка Трейвона Мартіна.

У 2020-му після того як президент США Дональд Трамп звинуватив лідера руху Black Lives Matter в спробі державного перевороту, він заявив про те, що графіті BLM на П'ятій авеню в Нью-Йорку стане "символом ненависті" і "таврує" вулицю біля Trump Tower.

Протести BLM в США почалися на тлі протестів через загибель 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда в Міннеаполісі 25 травня.

При затриманні Флойда поліцейські застосували задушливий прийом. Він заявляв, що не може дихати, але співробітники поліції не звертали на це уваги.

Його підозрювали в спробі розплатитися в магазині фальшивою купюрою.

Пізніше чоловік помер в лікарні. Згідно з результатами розтину, смерть наступила в результаті "механічної асфіксії".

Чотирьох поліцейських, причетних до загибелі беззбройного афроамериканця, звільнили. А офіцера поліції, який тримав затриманого на землі, взяли під варту.

Після його смерті в усьому США спалахнули масові вуличні протести, в деяких містах вони супроводжувалися погромами і актами вандалізму.

Читайте також: Смерть Джорджа Флойда може стати каталізатором змін для темношкірих американців – опитування

Детальніше про ситуацію в США, причини, наслідки та протестах читайте в статті Олексія Коваля "Американська демократія після смерті Джорджа Флойда" для ZN.UA.