UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американська розвідка знала про плани Прігожина, але не поділилась інформацією ані з Україною, ні з союзниками: джерела назвали причини

Ці розвідувальні дані були настільки закритими, що їх передали лише найвищим посадовцям адміністрації, а також вибраним союзникам.

Співробітники американської розвідки змогли зібрати надзвичайно детальну та точну картину планів керівника ПВК Вагнера Євгєнія Прігожина, включно із тим, куди і як планувала просуватись група найманців, повідомляє CNN із посиланням на джерела.

Однак ці розвідувальні дані були настільки закритими, що їх передали лише найвищим посадовцям адміністрації, а також членам Конгресу [blink title="«The Gang of Eight»" headinfo="«The Gang of Eight»"]«The Gang of Eight» — це розмовний термін для групи з восьми лідерів Конгресу Сполучених Штатів , які отримують інформацію щодо секретних питань розвідки від виконавчої влади. Зокрема, до цієї вісімки входять лідери кожної з двох партій як із Сенату, так і з Палати представників, а також голови та високопоставлені члени меншості як Комітету Сенату, так і Комітету Палати представників з питань розвідки[/blink], які мають доступ до найделікатніших питань розвідки, а також вибраним союзникам, зокрема високопоставленим британським чиновникам.

Коли саме Прігожин зважився діяти, невідомо, повідомили джерела. Але, схоже, він вирішив продовжити свій план після того, як 10 червня Міністерство оборони Росії оголосило про те, що всі приватні військові компанії, включаючи групу Вагнера, мусять починаючи з липня підписати контракти з російськими військовими, і, по суті, будуть поглинені Міністерством оборони РФ.

Секретність, яка оточувала ці розвіддані, послужила причиною, чому деякі високопоставлені європейські посадовці та навіть високопосадовці уряду США були заскочені зненацька діями Прігожина, а також швидкістю, з якою війська Вагнера рушили до Ростова-на-Дону та підійшли до Москви в суботу вранці.

Деякі офіційні особи НАТО висловили розчарування тим, що розвідувальні дані не були передані їх країнам. Але, за інформацією співрозмовників CNN, це ризикувало б скомпрометувати надзвичайно чутливі джерела та методи.

Українським офіційним особам також не було повідомлено про ці розвіддані заздалегідь, головним чином через побоювання, що розмови між офіційними особами США та України можуть бути перехоплені ворогами.

За словами координатора зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки США Джона Кірбі, Білий дім був на прямому зв’язку із Кремлем під час так званого заколоту ПВК Вагнера.  

Раптово розпочавшись, заколот Прігожина, на розчарування українців, так само раптово й завершився.

То що ж це було?

Що може означати путч "вагнерівців" для путіна, Росії та, головне, для України, — у статті Володимира Кравченка "Чому Прігожин не дійшов до Москви".