UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американська розвідка знає про наміри Росії — NYT

Однак реакція влади США на потенційне іноземне втручання у президентські вибори є «неефективною».

Директор Національної розвідки США Джон Раткліфф запропонував Конгресу обмежити «усні брифінги» щодо втручання іноземців у вибори президента Сполучених Штатів, однак пропозиція Раткліффа викликає сумніви стосовно ефективності, пише The New York Times.

Джон Раткліфф вважає, що існує загроза «витоку секретної інформації», тому Конгресу краще проводити письмові звіти стосовно іноземного втручання у вибори США.

Але застереження виборців за кілька тижнів до виборів про те, що ними можуть маніпулювати «ворожі держави» також може зіграти негативну роль.

Росія знає, що вона робить. Москва також розуміє, що США здогадуються про її наміри.

Комітет Сенату з питань розвідки у своїй доповіді про втручання Росії у вибори 2016 року закликав розвідувальне співтовариство бути уважними та слідкувати за потоками інформації стосовно виборів, щоб запобігти дезінформації та пропаганді, які «загрожують американській демократії».

Під час письмових брифінгів інформацію фактично неможливо «оскаржити чи уточнити на місці».

Але, як письмові звіти, а не усні, можуть зменшити ризик витоку секретної інформації?

Однак, Раткліфф, колишній республіканський конгресмен, якого президент США Дональд Трамп призначив на посаду директора Національної розвідки, сказав, що більше не буде проводити усні брифінги стосовно ворожого іноземного втручання в американські вибори, натомість перейде до письмових звітів.

Складається враження, що адміністрація Трампа не надто серйозно сприймає «загрозу російського втручання у вибори».

Можливо, реакція республіканців була б іншою, якби американська розвідка отримала інформацію про те, що Росія «намагається допомогти опоненту Трампа Байдену здобути перемогу».

Той факт, що Росія, Китай та Іран явно намагаються втрутитися у вибори президента США 2020 року мають викликати настороженість американців. При цьому реакція американської влади на потенційне іноземне втручання у вибори є неефективною та занадто в’ялою, резюмує NYT.

Читайте також: Як зробити дебати між Трампом і Байденом чесними — CNN

Раніше повідомлялося, що Трамп офіційно став кандидатом у президенти США від республіканців.