UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американці висунули звинувачення затриманому в Чехії росіянину

Євгену Нікуліну закидають крадіжку інформації з комп'ютерів LinkedIn.

Влада США висунула офіційне звинувачення громадянину Росії Євгену Нікуліну якого затримали в Чехії за підозрою в скоєння хакерських атак на сайти американських компаній, повідомляє "Радіо Свобода".

За інформацією Мін'юсту США, Нікуліну пред'явили звинувачення в зломі і крадіжці інформації з комп'ютерів сервісу LinkedIn і ряду інших американських компаній.

За даними прокурорів, Нікулін відправив програму на комп'ютер співробітника LinkedIn, викрав ім'я користувача і пароль співробітника, використовував їх для доступу до комп'ютерів компанії в 2012 році.

Росіянина також звинувачують у зломі двох інших компаній, Dropbox і Formspring, і в змові з метою продажу викрадених імен користувачів, паролів адрес електронної пошти клієнтів Formspring.

В обвинувальному акті зазначається, що в Нікуліна були три неназваних спільники, один з яких запропонував продати викрадену інформацію про користувачів Formspring за 5500 євро.

Про затримання росіянина правоохоронні органи Чехії повідомили 18 жовтня.

Читайте також: Прес-центр штабу АТО повернув під контроль сторінку Facebook після атаки хакерів

Нагадаємо, 7 жовтня Міністерство внутрішньої безпеки та Управління національної розвідки США звинуватили Росію в організації скоординованих кібератак з метою вплинути на виборчий процес в США.

У середині червня російські хакери зламали базу даних Демократичної партії США. Вони отримали доступ до бази даних, зібраної на кандидата на посаду президента США від Республіканської партії Дональда Трампа, а також змогли прочитати всі електронні листи і трафік чатів комітету. При цьому кіберзлочинці не отримали доступу до фінансової інформації або особистої інформації спонсорів партії.

За даними ЗМІ, також піддалися атакам комп'ютери і мережі інших американських політичних організацій, а також основних претендентів на пост президента США Хілларі Клінтон і Дональда Трампа.

У травні нинішнього року директор національної розвідки США Джеймс Клеппер попередив, що хакери, які працюють в інтересах іноземних держав, ведуть стеження за кандидатами на пост президента США.