У 1963 році 28-річна темношкіра дівчина на ім'я Марія Гамільтон була арештована за ненасильницький протест. Вона постала перед судом в Алабамі, і це навряд чи сприятливе середовище для молодого громадянського активіста. Але оскільки вона постала перед суддею, вона твердо була віддана принципам рівноправ'я: вона відмовилася відповідати на питання прокурора, поки він не назвав її "міс Гамільтон", як бb він звертався до білої жінки-відповідача, пише Шеррілин Айфілл у колонці для The Washington Post.
Це був сміливий вчинок і важливий. У 1964 році Верховний суд скасував засудження Гамільтон за неповагу до суду в малопомітному знаменну рішенні.
Автор пише, що думав про Гамільтон останні кілька днів, під час того, як спостерігав за нападками президента США Дональда Трампа на темношкірих жінок-журналістів. Жорстокі і публічні образи Трампа темношкірих жінок-професіоналів повинні нагадувати нам, що вони вже давно повинні боротися за повагу і гідність, проти принизливих і страшних стереотипів у суспільному просторі. Як показала Гамільтон, це була сигнатурна боротьба руху за громадянські права; ми повинні пам'ятати про це, коли Трамп принижує темношкірих жінок, яких він вважає своїми опонентами.
Минулого тижня на прес-конференції, яку він скликав на наступний день після виборів, спалахнула ворожнеча Трампа до темношкірих журналістів. Було ясно, що він був вражений перемогою демократів у Палаті представників Конгресу. Він сперечався з Джимом Акостою з CNN, якого назвав "грубим". Він сказав Пітеру Александру з NBC, що він йому теж не дуже подобається.
Але взаємодія Трампа з журналістом PBS Яміче Алкіндор по-особливому стривожила, можливо, через м'яку і поважну манеру, в якій вона задавала питання про президентські формулювання, які вселяють впевненість у расистів. Помахавши пальцем Алкіндор, президент звинуватив її в тому, що вона поставила "расистське питання". Наступного дня він звинуватив Еббі Філліп з CNN в тому, що вона поставила "дурне запитання" і додав: "Але я спостерігаю за вами і ви ставите багато дурних питань". Потім він назвав такою, що "програла" кореспондента American Urban Radio Networks в Білому домі Епріл Райан, якій він наказав "сісти", коли вона встала, щоб поставити питання на брифінгу.
Кричуща ворожість Трампа до темношкірих жінок виходить за межі преси. На своїх мітингах, він регулярно називає конгресвуман з групи темношкірих, республиканку Максін Уотерс людиною "з низьким IQ". Багатьох колишніх помічників Трампа це розізлило, вони назвали це зрадою, але Омаросу Маніголт-Ньюман президент назвав "собакою".
Звичайно, Трамп не перший, хто вороже налаштований щодо темношкірих жінок для політичної вигоди. Президент Рональд Рейган популяризував міф про "царицю добробуту", протягом десятиліть формуючи реакцію громадськості на боротьбу десятків тисяч бідних темношкірих матерів. Це була така ефективна образа, яка припускає як лінь, так і право, що консерватори перепрофілювали його для інших цілей. Тоді правозахисницю Лані Гиньєр звинуватили, що вона "королева квот", намагаючись зірвати її затвердження у 1993 році в ролі помічника генерального прокурора з цивільних прав.
Але у словесних образ Трампом темношкірих жінок є інше призначення. Його атаки часто адресовані особисто, коли він говорить про людину, наближається до неї і погрожує пальцем. Він використовує декілька платформ, після особистих образ в Twitter. Його напади часто супроводжуються запрошенням інших.
Автор підкреслює, що суспільство ігнорує жорстокі нападки президента на темношкірих жінок на свій страх і ризик. По-перше, є витрати на фізичну безпеку цих жінок та їх сімей, враховуючи перегрітий політичний клімат. Крім того, суспільство зраджує ідеали, коли дозволяє наймогутнішій людині в світі підірвати десятиліття прогресу, за які темношкірі жінки боролися в суспільстві. Коли президент вирішує назвати знаменитих темношкірих жінок або журналістів "дурними", темношкірі жінки відчувають це.
Слова і поведінка президента ранять. Кожна з відповідних жінок, яких атакував Трамп минулого тижня, знає, хто вона і розуміє недоліки президента. Ось чому Алкіндор була підготовлена до того, щоб впоратися з неприємним моментом з Трампом. Кожна темношкіра жінка-професіонал тримається проти стереотипів, які занадто часто впливають на те, як суспільство бачить і оцінює її. Насправді, це їх суперсила: ігнорування викликів.
Автор пише, що ці атаки все ж ранять. Здатність керувати гідною відповіддю на жорстоку атаку не робить напад менш ганебним. Той факт, що ці жінки повинні озброїтися проти подібних нападів з боку президента США, має турбувати всіх американців.
Президент, який неодноразово наполягає на тому, щоб громадяни поважали посаду, повинен спочатку зробити це сам. Коли він говорить, він робить це від нашого імені - чи згодні ми з ним чи ні. І коли він говорить, він дає зелене світло іншим - в офісах, університетах і на робочих місцях по всій країні - слідувати його прикладу. Американці не можуть стати нечутливими до цієї жорстокості.
Телеканал CNN подав в суд на Трампа і ще 5 осіб в його адміністрації за позбавлення акредитації Джима Акости в Білому домі. Позов спрямований у окружний суд США у Вашингтоні у вівторок, 13 листопада. Раніше телеканал опублікував слова підтримки репортеру Джиму Акості після нападу з боку американського президента на свободу слова.
"Безперервні атаки президента на пресу зайшли занадто далеко. Вони не тільки небезпечними, але й тривожно антинародні. Трамп дав ясно зрозуміти, що не поважає вільну пресу. Вільні ЗМІ життєво важливі для демократії. І ми підтримуємо Джима Акосту і його колег по всьому світу", - йдеться в заяві.
Нагадаємо, Трамп неодноразово звинувачував ЗМІ у брехні. Він заявляв, що немає нічого брехливіше, ніж CNN і MSNBC. Також Трамп заявляв, що "невдахи" з New York Times не пишуть нічого, крім "поганих історій" навіть про "дуже позитивні події". У Білому домі назвали позов "грою на публіку".
"Головний ворог нашої країни – фейкові новини, які дурні так легко поширюють!" – писав Трамп в Twitter.