UA / RU
Підтримати ZN.ua

Америка 22-й раз відмовилася скасувати санкції проти Куби

Продовжуючи санкції проти Куби, американська влада хоче домогтися демократичної реформи у країні. Куба заявляє, що американські санкції порушують права людини і коштували економіці країни більш ніж трильйон.

Вкотре Генеральна асамблея ООН проголосувала за скасування санкцій США проти Куби. І у черговий раз США й Ізраїль проголосували проти цієї резолюції. Утрималися три тихоокеанських держави - Палау, Мікронезія і Маршаллові Острови.

Американське економічне ембарго введено через три роки після перемоги кубинської революції, у 1962 році. Таких заходів було вжито США у відповідь на антидемократичні перетворення та порушення прав людини на Острові Свободи.

Зокрема, націоналізацію практично всієї великої приватної власності і фактичне скасування свободи слова. Тим не менш, Генасамблея ООН не згодна з позицією Штатів і вже 22 роки приймає резолюцію про скасування ембарго. Втім, не обов'язкову до виконання.

Економічний збиток, завданий Кубі за 52 роки блокади, за заявою кубинської сторони, становить $ 1 трлн 126 млрд, про це заявив голова МЗС країни Бруно Родрігес Парілья. За його словами, за той час, поки президентом США є Барак Обама, блокаду острова було лише посилено.

Як повідомив голова дипломатичного відомства, щодо острова діє безліч недоречних обмежень, що порушують права мешканців острова і завдають шкоди економіці країни. Зокрема, підкреслив Парілья, заходи поширюються навіть на медикаменти та обладнання, що постачається для гаванського Дитячого онкологічного центру імені Вільяма Солера. "Наш маленький острів не несе загрози для національної безпеки наддержави", - сказав він.

"Але втрати наших людей у результаті економічної, торгової та фінансової блокади, встановленої Сполученими Штатами проти Куби, незліченні". "66% кубинців живуть під руйнівним ефектом блокади з дня свого народження", - додав міністр закордонних справ. Одностороннє американське торгово-економічне ембарго щодо Куби діє з 1961 року. Адміністрація Барака Обами з моменту приходу до влади у січні 2009 року проголошувала намір пом'якшити курс стосовно Гавани. У квітні 2009 року Вашингтон скасував низку обмежень на поїздки американців на Кубу і грошові перекази на острів. Тим не менш, США залишили в силі одностороннє торгове ембарго щодо Куби. Вашингтон наполягає на тому, щоб Гавана негайно і без жодних умов звільнила з в'язниць всіх політв'язнів і дотримувалася основоположних прав кубинських громадян.

Резолюції про необхідність скасування блокади Куби приймаються щосесії Генасамблеї, починаючи з 1991 року. Минулого року на підтримку документа проголосували 188 держав-членів ООН. !zn

Читайте також:

Генасамблея ООН 22-й раз закликала США зняти торгівельну блокаду Куби

Рукописи Че Гевари стали спадщиною ЮНЕСКО

США і Куба відновлять переговори з питань міграції