UA / RU
Підтримати ZN.ua

Албанія попереджає ЄС про вплив Росії на Балканах - FT

Тірана хоче якомога швидше почати переговори про вступ в ЄС.

Прем'єр-міністр 3 Еді Рама закликав почати переговори про приєднання його країни до ЄС заради зміцнення європейської безпеки.

За його словами, було б "божевілям" для ЄС провалити прийняття регіону, через який пролягають маршрути мігрантів і який Росія вважає стратегічно привабливим призом, повідомляє Financial Times.

За словами Рами, його країна активно боролася проти корупції в судовій системі і проти наркоторгівлі. Тому вона може стати реальним кандидатом для отримання членства в ЄС до 2025 року.

"Для нас було б дивно, якби Албанія не почала переговори просто зараз, після того, як вона зробила все, що нас попросили", - сказав албанський прем'єр, наголосивши, що Сербія і Чорногорія вже почали діалог з Брюсселем.

"Ми лише хочемо винагороду за те, що ми зробили, а також щоб процес був чесний і передбачуваний", - додав він.

Financial Times зауважує, що коментарі Рами відображають розчарування Тірани, оскільки Албанії досі не дозволили почати переговори про членство в ЄС, попри політичні і економічні реформи, які вона провела. Албанський прем'єр закликав Єврокомісію порекомендувати лідерам країн союзу затвердити початок переговорів про албанське членство на саміті, який відбудеться в червні. Він також наголосив на важливості Албанії у процесі скорочення потоку мігрантів в ЄС, а також вказав на вплив Росії на Західних Балканах.

"Москва ніколи припинить бачити геополітичну важливість регіону, чого не бачать багато лідерів в ЄС за виключенням Ангели Меркель", - сказав Рама.

"Було б божевіллям допустити, що Західні Балкани залишаться осторонь, залишаться поза Європою", - додав він.

Раніше повідомлялося, що ЄС визначив дедлайн для наступної хвилі розширення. Сербія і Чорногорія почали переговори про вступ в Євросоюз, Боснія претендує на статус кандидата в ЄС, а Косово розраховує офіційно стати кандидатом.

А директор із зовнішньої політики Центру європейських реформ Іан Бонд на сторінках EUObserver писав про те, що навіть якщо питання членства зараз не актуальне, Євросоюз все одно може багато чого зробити для підтримки стабільності і процвітання сусідів. Так, ЄС варто збільшити політичні контакти з Україною, Грузією і Молдовою, щоб запевнити їх, що вони до сих пір на європейському радарі.