UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Аль-Каїда" розповсюдила відео з сімома західними заручниками

Запис було опубліковано рівно через три роки після викрадення чотирьох французів, яке відбулося 16 вересня 2010 року в місті Арліт у Нігері, де знаходяться уранові шахти. Інших іноземців було викрадено у місті Тімбукту на півночі Малі у листопаді 2011 року.

Терористичне угрупування "Аль-Каїда у країнах ісламського Магріба" (АКІМ) розповсюдило відеозапис, на якому із заявами виступили сім заручників з країн Європи. Відзнятий 27 червня матеріал опинився у розпорядженні мавританського інформаційного агентства ANI, інформує британська телерадіокорпорація BBC.

З відеозапису стало відомо, що серед полонених чотири французи - Даніель Ларрібе, Тьєррі Дол, Марк Фере і Пьєрре Легранд, яких було викрадено на урановому руднику у місті Арліт у північній частині Нігера у вересня 2010 року. Дружину голови французької групи Даніеля Ларрібе - Франсуазу - також була взято в полон, але відпущено у 2011 році. Як він сам сказав у рамках свого короткого виступу на відеозаписі, він "здоровий, але йому погрожують стратою".

Передбачається, що у заручниках в осередку "Аль-Каїди" у країнах Північної Африки перебували спочатку шість французьких громадян. П'ятого і шостого - Сержа Лазаревича і Філіпа Вердона - було викрадено в листопаді 2011 року в їхньому готелі у місті Хомборі в Малі. Згодом Вердона було виявлено мертвим: терористи обезголовили європейського заручника. Доля Лазаревича поки невідома.

Також серед заручників є данець Сьяаак Рійке, швед Йохан Густафссон і південноафриканець Стефен Малькольм. Всіх їх було взято в полон під час нападу "Аль-Каїди" у місті Тімбукту на півночі Малі в листопаді 2011 року. В результаті атаки терористів загинув один громадянин Німеччини.

Як зазначив прес-секретар міністра закордонних справ Франції Філіп Лалліот, "ґрунтуючись на первинному аналізі отриманого відео, воно здається цілком достовірним і є першеим на сьогоднішній день доказ того, що чотири з п'яти викрадених французів досі живі", передає AFP.

У липні цього року президент Франції Франсуа Олланд заявив, що країна "робить все можливе для того, щоб повернути заручників на батьківщину", але, за його словами, "немає сенсу багато говорити на цю тему, щоб не ускладнювати і без того заплутану ситуацію". Разом з тим, під час свого виступу на відеозаписі, французькі полонені зі свого боку настійно порекомендували адміністрації голови Франції опрацювати якомога швидше питання про їхнє повернення.

Випадки викрадення іноземних громадян у Північній Африці помітно почастішали після того, як у січні цього року Франція за підтримки військовослужбовців з країн Економічного співтовариства країн Західної Африки ввела війська на територію своєї колишньої колонії - Малі. Європейська країна була змушена піти на проведення військової операції під назвою "Сервал" у зв'язку з ескалацією конфлікту між владою Малі і бойовиками екстремістських угруповань.

Терористи разом з кочовими племенами туарегів, зокрема, атакували позиції урядових військ у центральній частині країни, а також погрожували влаштувати облаву на столиці Бамако. Окрім того, ісламісти встигли оголосити про створення на півночі Малі власної незалежної держави. Вони активізували свої сили на тлі військового перевороту, що стався у країні у березні 2012 року, в результаті якого було повалено президента Амаду Туре.

За кілька тижнів з початку операції французькі військові за підтримки вертольотів і винищувачів витіснили повстанців із міст. Однак деякі з них продовжували ховатися в горах, звідки здійснювали вилазки і напади. Ситуація в Малі стабілізувалася практично півроку. У травні Франція вирішила завершити своє військове втручання і почала виводити з Малі війська.

Підбиваючи підсумки операції, прем'єр-міністр Франції Жан-Марк Ейро підкреслив, що вона повністю виправдала себе як військової, так і з політичної точки зору. За його словами, "Франція не допустила розпаду Малі", відновила порядок у містах, а вилучену у результаті ліквідації банд ісламістів зброя говорить про тієї серйозної небезпеки, яку терористи представляли для всього регіону.

У серпні у Малі пройшли перші після перевороту президентські вибори, на яких з великим відривом від інших кандидатів лідирував досвідчений ветеран малійській політики, 68-річний екс-прем'єр Ібрагім Бубакара Кейту. Як стверджують експерти, йому доведеться вирішити низку завдань щодо відновлення обороноздатності країни і, у першу чергу, здійснити повне переозброєння і перенавчання національної армії, а також ліквідувати безробіття, здебільшого, серед молоді. !zn

Читайте також:

"Аль-Каїда" вигнала одного з ватажків терористів за порушення дисципліни

Ісламісти стратили французького заручника на знак помсти за вторгнення Франції в Малі

Терористи і екстремісти в Африці можуть стати прямою загрозою для Європи, побоюються у НАТО

Повстанці захопили президентський палац у Центральноафриканській Республіці