UA / RU
Підтримати ZN.ua

Airbus має намір вивести виробництво з Великої Британії в разі Brexit без угоди

Компанія Airbus попередила Велику Британію про наслідки Brexit без угоди для її підприємств.

Європейський виробник літаків попередив, що він може вивести виробництво зі збірки крил з території Великої Британії у разі відсутності угоди щодо Brexit. За словами генерального директора фірми Тома Ендерса, повідомляє BBC, фірмі доведеться приймати "потенційно дуже шкідливі для Великої Британії рішення" і, незважаючи на велику кількість робочих місць, згорнути виробництво.

У Британії в Airbus працюють 14 тисяч осіб, зокрема 6 тисяч співробітників задіяні на головному заводі з виробництва крил у Бротоні (Уельс) та 3 тисячі - в Філтоні, недалеко від Брістоля, де крила проектуються.

Заява Airbus послідувала за заявами двох інших компаній про те, що вони переносять свою штаб-квартиру з Великої Британії. Зокрема, Sony заявила, що перенесе свою європейську штаб-квартиру з Британії до Нідерландів, щоб уникнути збоїв, викликаних Brexit. А виробник побутової техніки Dyson оголосив про перенесення своєї штаб-квартири в Сінгапур з Малмсбері в Уїлтширі, хоча і заявив, що це рішення не має нічого спільного з Brexit.

Проте інша фірма, японська технологічна компанія Fujitsu, заявила, що у неї немає намірів переносити свою діяльність з Лондона, оскільки у них процвітаючий бізнес, і вони щотижня за словами керівництва, збільшують кількість працівників.

Це не перший випадок, коли Airbus попереджає про наслідки для свого бізнесу від Brexit без угоди. Минулого року компанія опублікувала оцінку ризиків, в якій йшлося про те, що у разі виходу Британії з ЄС без угоди щодо виведення коштів, вона змусить Airbus переглянути свої інвестиції у Британію та її довгострокове перебування в країні. Однак, судячи з усього, фірма посилила свою позицію і перейшла від дипломатичних висловлювань до відвертих попереджень.

Втім, глава фірми Том Ендерс повинен залишити свою посаду в квітні. Можливо, тому він може собі дозволити жорсткі формулювання, не озираючись на персоналії.

Корпорація Airbus успішно співпрацює з багатьма країнами, так що розмістити свої виробничі площі вона зможе по всьому світу. Приміром, її продукцією дуже цікавиться Китай. У 2017 році китайська держкорпорація China Aviation Supplies Import and Export Group Corporation (CAS) вирішила закупити у авіабудівної компанії Airbus 140 літаків на загальну суму 22,8 млрд доларів (20,1 млрд євро).

Нагадаємо, що 21 січня прем'єр-міністр Тереза Мей представила "план Б" щодо Brexit. Його суть полягає у відновленні переговорів з Брюсселем щодо прикордонного контролю між Північною Ірландією і Республікою Ірландія. "План Б" спрямований на отримання підтримки у парламенту, який 15 січня на голосуванні не затвердив досягнуту її урядом угоду про вихід. Нове парламентське голосування за проектом угоди призначено на 29 січня.