UA / RU
Підтримати ZN.ua

Агенти Трампа висували вимоги, які Україна боялася ігнорувати – сенатор

Мерфі заявив про небезпеку наявності у президента США наближених, які можуть чинити тиск на лідерів інших держав.

Український президент Володимир Зеленський був дуже стурбований вимогами, які висунув йому особистий юридичний радник президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані, написав у своєму Twitter американський сенатор-демократ Кріс Мерфі, який нещодавно побував в Україні і бачився з Зеленським.

"Кілька тижнів тому в Україні я зустрівся з президентом Зеленським. Ми обговорили несподіване припинення військової допомоги та недоречні вимоги, що пред'являються до нього агентами кампанії Трампа. Очевидний питання, яким задавалися у Києві: були чи пов'язані ці дві речі?" – задався питанням Мерфі.

За його словами, безпосередньо на зустрічі з ним Зеленський ці два питання чомусь не пов'язував, хоча вони явно його хвилювали.

"Він був ДУЖЕ стурбований припиненням допомоги, і ДУЖЕ поінформований про розмови, які Руді Джуліані вів з його командою. Я сказав йому, що найправильніше ігнорувати запити агентів кампанії Трампа. Він погодився. Я не знаю, про що йдеться у скарзі, але мені було зрозуміло, що українські чиновники були стурбовані наслідками ігнорування вимог Джуліані. Ось чому у президентів не повинно бути агентів своєї кампанії, які спілкуються з іноземними лідерами", – написав сенатор.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп вирішив переглянути виділення Україні 250 млн доларів військової допомоги. Однак 12 вересня низка сенаторів повідомив, що військова допомога для України вже виділена. Пізніше цю інформацію підтвердило українське посольство у Вашингтоні.

Палата Представників Конгресу США затвердила законопроекти про виділення бюджету американським державним структурам, у яких, серед іншого, передбачається виділення в цілому до $ 700 млн допомоги для України в 2020 фінансовому році.

20 вересня стало відомо, що один з інформаторів американської розвідки подав скаргу на Трампа через вчинення їм тиску на президента іншої країни. Мова, судячи з усього, йшла про Україну, оскільки за два з половиною тижні до подачі скарги Трамп розмовляв з президентом України Володимиром Зеленським. Тривогу інформатора викликала якась серйозна "обіцянка", дана Трампом.

Скарга неназваного американського розвідника вже призвів до жорсткої конфронтації частини Конгресу і Білого дому: контрольована демократами Палата представників та сенатори-демократи вимагають показати громадськості текст скарги, у той час, як адміністрація Трампа категорично відмовляється це робити і офіційно заборонила передавати текст конгресменам. Сам Трамп заперечує всі звинувачення і вже назвав дії демократів "харрасментом" (домаганням) на адресу президента держави.

Як повідомляло DT.UA, оточення президента США Дональда Трампа цікавлять напрацювання Генпрокуратури у справі Burisma, у наглядову раду якої входив син Джо Байдена, одного з можливих основних опонентів Трампа на виборах президента 2020 року. Власник Burisma Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології за часів Януковича з липня 2010 року до квітня 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, а на початку 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні.

Детальніше про розвиток відносин президента Зеленського з керівництвом США і Росії читайте в статті головного редактора "Дзеркало тижня. Україна" Юлії Мостової "Квартал чорних лебедів".