UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адміністрація Байдена таки схвалила передання Києву РСЗВ, можливо йдеться про M31 – NYT

Пентагон найчастіше використовує M31 GMLRS для керованої системи багаторазового запуску — високоточної зброї з супутниковим наведенням, яка несе приблизно таку ж кількість вибухівки, як 500-фунтова (250-кілограмова) авіабомба.

Адміністрація Байдена схвалила передання в Україну реактивних систем залпового вогню великої дальності. Офіційно про це мають оголосити наступного тижня, сказав New York Times на умовах анонімності один чиновник. Зброя в передачі буде включати також мобільні ракетні установки, які можуть стріляти набагато далі, ніж пускові установки, які зараз використовує Україна. 

Хоча джерела видання не надали детальну інформацію про те, які саме типи ракет нададуть Сполучені Штати, Пентагон найчастіше використовує M31 GMLRS для керованої системи багаторазового запуску — високоточної зброї з супутниковим наведенням, яка несе приблизно таку ж кількість вибухівки, як 500-фунтова (250-кілограмова) авіабомба.

Технічні характеристики РСЗВ M31

Дальність польоту складає понад 40 миль, що значно виходить за межі дії будь-якої артилерії, яку зараз використовує Україна. Згідно зі звітом, опублікованим Дослідницькою службою Конгресу в червні, Пентагон витратив приблизно 5,4 мільярда доларів на закупівлю понад 42 тисяч таких ракет з 1998 року. Серед чиновників адміністрації виникли деякі побоювання щодо того, що в Кремлі можуть розцінити таку передачу як провокаційну.

Але джерело повідомило NYT, що адміністрація прагне переконатися, що Штати можуть розумно аргументувати, що вони не надають Україні можливості наносити удари вглиб території Росії.

Яке озброєння може увійти до наступного пакету воєнної допомоги від Штатів 

CША планують включити високомобільні артилерійські ракетні системи або Himars, реактивні системи залпового вогню, які рухаються на колісних вантажних шасі, до наступного пакету озброєння для України, повідомили джерела видання. Пускові установки стануть доповненням до 155-міліметрових гаубиць, які Сполучені Штати почали надсилати Україні минулого місяця.

Читайте також: ЗСУ показали, як працюю натівські гаубиці FH70

Які переваги американської техніки перед російською 

Вантажівки Himars можуть перевозити капсулу з шістьма ракетами GMLRS або однією більшою керованою ракетою і можуть швидко переміщатися після здійснення пострілу. Система капсул, в якій кожна ракета або ракета попередньо завантажена в одноразову пускову трубу, може бути швидко встановлена ​​​​на вантажівку і викинута після запуску, що забезпечує явну перевагу перед російськими артилерійськими ракетними системами, в яких ракети повинні завантажуватися по одній. 

Блок із шести ракет GMLRS може бути випущений за лічені секунди і може завдати цілі такої ж шкоди, як і повітряний удар керованими бомбами.

Зауважимо, прессекретар Пентагону Джон Кірбі в п'ятницю відмовився підтвердити, що було прийнято рішення надати пускові установки. Першим про це повідомив CNN.

Читайте також: У Пентагону немає даних про військову допомогу Росії з боку третіх країн – Кірбі

Україна неодноразово просила пускові установки. Офіційні особи Байдена не вагалися щодо кроків, які Москва могла б розцінити як ескалацію, і аргумент про те, що пускові установки можуть вразити територію всередині Росії, дещо затримав передання.

Але в п’ятницю, після обговорення з держсекретарем Ентоні Блінкеном, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба оголосив про прорив у справі з постачанням.

«Важке озброєння є першим у нашому порядку денному, і його буде ще більше», – сказав пан Кулеба.