UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адміністрація Трампа засекретила дані про поширення коронавірусу

Стверджується, що інформація про інфекцію, кількість заражених і карантинні заходи поширювалась на секретних нарадах.

Білий дім, слідуючи рекомендаціям Ради національної безпеки, обговорював коронавирусну інфекцію на секретних нарадах, що в підсумку завадило вчасно інформувати громадськість. Про це, з посиланням на неназваних чотирьох співробітників адміністрації Трампа, повідомляє агентство Reuters.

Анонімні чиновники з апарату президента США стверджують, що з середини січня в Міністерстві охорони здоров'я і соціальних служб, яка безпосередньо відповідає за оцінку поширення інфекції та боротьбу із захворюванням, пройшли десятки секретних нарад, на які без дозволу співробітників безпеки нікого не допускали. За словами джерел Reuters, в обговореннях не брали участь представники суміжних міністерств і урядові експерти, чия присутність могла бути необхідною.

Згідно словам чиновників з Білого дому, наради проходили у приміщеннях SCIF (Пункт збору і обробки секретної інформації з особливим режимом зберігання), які зазвичай використовують розвідувальні служби або військові. Стверджується, що одним з мотивів режиму секретності було обговорення якихось відомостей, що "стосуються Китаю".

Рекомендацію про секретний характер усіх нарад, присвячених боротьбі з коронавірусом, надала Рада національної безпеки. "Тобто, безпосередньо Білий дім", - сказав один з працівників адміністрації президента.

Опоненти Трампа та Республіканської партії використовують цю інформацію, щоб звернути увагу на шкоду від подібної секретності. Таємний характер роботи органів, відповідальних за моніторинг поширення інфекції та боротьбу з нею міг тільки послабити урядові заходи щодо запобігання кризи.

Прес-секретар Міністерстві охорони здоров'я і соціальних служб Кетрін МакКиог заявила, що її відомство завжди виступало за відкритість суспільно значимої інформації. У тому ж дусі висловився і представник Ради національної безпеки, стверджуючи, що з перших днів появи коронавіруса в США влади наполягали на принципі повної прозорості та відкритості.

Адміністрація Трампа вже піддавалася критиці у зв'язку з обставинами спалаху COVID-19 в США, в тому числі і з-за ризику захворювання самого президента. Новий глава апарату Білого дому, побоюючись зараження коронавірусом, піддав себе добровільному карантину.