UA / RU
Підтримати ZN.ua

92% населення земної кулі живе в районах з надмірним рівнем забрудненості повітря

Економіка підштовхує людство витрачати ресурси у великих, неприборканих обсягах до повного виснаження планети.

Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляє, що близько 92% від загального населення земної кулі живе в районах із надмірним рівнем забруднення повітря. За даними ООН, глобальне потепління щороку завдаватиме світовій економіці збитків на понад 1,5 трлн фунтів стерлінгів до 2030 р. У половині країн при потеплінні на 2℃ унаслідок господарської діяльності людини відбудеться від'ємне економічне зростання. ВВП на душу населення впаде в середньому на 13%.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Анатолій Ломазов. І при цьому, за його словами, економіка підштовхує людство витрачати ресурси у великих, неприборканих обсягах до повного виснаження планети, тому що це дає більший прибуток, ніж економія ресурсів. За цих умов у цивілізації немає майбутнього.

"Напрошується твердження, що стара економічна модель працює сьогодні проти своєї суті й веде до необоротних негативних наслідків для людства, - криза 2008-го це підтверджує. Однак її не буде відкинуто, допоки не з'явиться нова теорія. Для вирішення таких проблем і створення нових можливостей необхідне створення нових властивостей системи управління, які підкріплені економічною теорією та поєднують розрізнені ініціативи в єдине ціле", - підкреслює експерт.

Докладніше про необхідність зміни економічних моделей читайте в статті Анатолія Ломазова "Вирватися зі злиднів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".