UA / RU
Підтримати ZN.ua

70-річні інфлюєнсери соцмереж руйнують міфи про старіння — Associated Press

Вони на власному прикладі показують, що не варто боятися свого віку.

Стан здоров'я Джоан Макдональд у 71 рік погіршувався. Вона мала зайву вагу і приймала ліки від холестерину, підвищення артеріального тиску та проблем з нирками. Її дочка, фітнес-тренер, попередила, що ситуація буде лише погіршуватися, якщо жінка не почне змінюватися. Джоан Макдональд  прислухалася до порад дочки і почала ходити у спортзал, збалансувала своє харчування за допомогою абсолютно нового для себе інструменту - смартфона.

Нині жінці 75 років, вона активно закликає людей до ведення здорового способу життя, перебуває у чудовій фізичній формі, а також має 1,4 мільйона підписників у Instagram, пише Associated Press.

Жінка належить до інфлюєнсерів старшого віку, яких ще називають «грандфлюєнсерами» — людей 70 років і старше, які зібрали значну кількість підписників у соціальних мережах. При цьому, більшість їхніх підписників – це молодь.

«Дуже рідко можна знайти людину її віку, здатну робити все це»,-сказала одна з шанувальниць Макдональд, 18-річна Маріанна Сапата з Нью-Йорка.

Такі грандфлюєнсери надихають багатьох людей. Макдональд уклала партнерські відносини з декількома брендами. Також жінка запустила власний додаток для здоров’я та фітнесу після того, як навчилася користуватися цифровими технологіями сама.

У TikTok четверо друзів похилого віку створили акаунт, який зараз має 2,2 мільйона підписників, включаючи Ріанну і зараз знімають веселі відео. Деякі інфлюєнсери зосереджуються на красі та стилі, даючи поради щодо макіяжу в прямому ефірі.

78-річну інфлюєнсерку Лагетту Уейн підлітки просять стати їхньою бабусею, коли вона показує свої рецепти у TikTok під акаунтом @msgrandmasgarden. Уейн має 130 500 підписників, яких вона «зібрала з моменту приєднання до соцмережі у червні 2020 року. Освоїти соцмережі жінці допомогла онука. Її найперше відео - екскурсія в саду, зібрало 37 600 лайків.

«Одного разу мій сад був дуже гарним, і я була в захваті від цього. Тому попросила онуку зробити кілька фото. Вона сказала, що збирається розмістити мене на TikTok, тоді я ще нічого і не чула про цю соцмережу», - згадує Уейн.

Згідно з опитуванням AARP у 2019 році, більшість людей у ​​віці від 50 років використовують технології, щоб залишатися на зв'язку з друзями та родиною. Але менше половини щодня використовують для цього соціальні медіа, спираючись на Facebook частіше за інші платформи.

Лише 37% людей 70 років і старше щодня користувалися соціальними медіа в 2019 році, показало дослідження. В період пандемії люди похилого віку розширили свій кругозір за межами Facebook і стали активніше користуватися соцмережами, сказала Елісон Брайант з аналітичного центру AARP.

Американець Джессі Мартін освоїв TikTok у віці 68 років.

«Я думав, що залишок свого життя витрачу на відпочинок. Зрештою, я так і роблю, але це стає дечим більшим», - каже Мартін.

Як і Макдональд, Мартін разом зі своїми «колегами» по TikTok, руйнують багато міфів про старість.

«Вони показують, що будь-хто може цим займатися, що вам не потрібно боятися старіння. Деякі молоді люди в 20 і 30 років не такі активні. Справжність, яку ми бачимо у деяких із грандфлюєнсерів, дійсно освіжає. Це частина складності їх їсторій і їм комфортно у своєму віці», - зазначає Брайант.

Блогерка і художниця Сандра Саллін збільшила кількість своїх підписників до 25 300 в Instagram. Саллін зосереджується на приготуванні їжі та сфері краси, також вона ділиться фотографіями зі свого минулого.

«Я хотіла розширити свій світ. Я відчувала, що з віком мій світ скорочується. Багато людей хворіли. Тому я почала вести свій блог, оскільки хотів звернутися до інших. Я почула про Instagram. Розібратися в соцмережах було справді важко. Зараз я навіть здивована, що багато моїх підписників молодші за мене на 30 і 40 років. Але серед них є також і люди старшого віку», - розповідає Саллін.

69-річна Тобі Блумберг з Атланти є прихильницею Саллін.

«Вона багато говорить про старіння. Це досить незвичайне явище в соціальних мережах, де, очевидно, переважають люди, набагато молодші за нас», - зазначає Блумберг.

Макдональд сказала, що спочатку була здивована тим, що людей насправді хвилюють теми, про які вона говорила.

«Навіщо людям підписуватися на сторінку старої жінки? Моя дочка, Мішель, прояснила це. Мішель сказала, що я показую людям те, що вони могли б робити, руйнуючи міфи про вік», - додає Блумберг.

32-річна Грейс Майєр перебуває вдома зі своїми двома дітьми віком 6 місяців і 2 роки. Вона підписана на сторінку Барбари Костелло - 72-річної жінки з Коннектикуту.

«Її контент приносить мені радість! У неї є всі лайфхаки та підказки, які нагадують мені про речі, якими бабуся ділилася зі мною раніше. Вона також не сприймає себе занадто серйозно і просто здається дуже привітною людиною», - каже Грейс Майєр.

Мей Карвовскі - засновниця та генеральний директор маркетингового агентства для інфлюенсерів. Серед своїх клієнтів жінка має понад 100 інфлюенсерів у віці від 60 до 80 років. Маючи більше мільярда користувачів лише в Instagram, вона вказує на успіхи на цій платформі людей похилого віку.

Для старших людей є ще один аспект: бабусі, дідусі та онуки об’єдналися, щоб поділитися своїми пригодами разом.

«Я б сказала, що масові ЗМІ представляють дійсно вузьку точку зору на цю вікову групу. Що чудово в соціальних мережах, так це те, що ви можете стежити за дійсно крутою 75-річною жінкою, яка просто займається своїми повсякденними справами у Флориді, і це весело», - каже Карвовскі.

«21-річна модель-інфлюєнсер має цілу команду. Їй допомагають дизайнери та професійні фотографи. Тим часом багато грандфлюєнсерів роблять все самостійно», - розповідає жінка.

74-річна Кендіс Сіма навчилася знімати та редагувати відео для Instagram, переглянувши «інструкцію» на YouTube. Вона почала користуватися Instagram в лютому 2019 року і стала свіжим голосом щодо моди та стилю, закликаючи аудиторію не боятися старіння. Її чоловік іноді допомагає з фотографіями для акаунту.

«Скажу чесно, я все ще вчуся користуватися соцмережами. Два з половиною роки тому я навіть не знала, що таке інфлюенсер. У мене завжди було багато уявлень про старіння. Я не розумію, чому старіння має такий негативний відтінок», - розповідає Кендіс Сіма.

Маючи 37 900 підписників, деякі з її наймолодших шанувальників поділилися з жінкою своїми думками.  

«Вони не хочуть старіти так, як це робили багато їхніх родичів. Вони відчувають, що можуть чомусь навчитися», - сказала Сіма.

Читайте також: Свіжі ягоди можуть уповільнити старіння — The Washington Post

В багатьох країнах люди похилого віку досягають різних висот, що колись здавалося можливим лише в молодшому віці, і це не стосується лише «суперзірок».

Дослідники розрізняють «хронологічний вік» - кількість років «за календарем» і «біологічний вік» - встановлюється на основі вимірювань функціонування органів та інших маркерів стану організму людини. Виявляється, люди дуже різні в цих відношеннях. «Вічна молодість» вже не звучить як наукова фантастика, пише The New York Times.