UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Брязкання зброєю" Кім Чен Ина більш небезпечне, ніж російська загроза – CNN

Зміна керівництва країни Північної Кореї куди більш тривожна з точки зору ядерної загрози, ніж зміна режиму в Росії.

У той час як іранські лідери готуються призупинити свою ядерну програму, Росія та Північна Корея змагаються за звання "головного" по ядерній загрозі, пише оглядач Патрік Кронін на сайті телеканалу CNN.

"І Володимир Путін, і Кім Чен Ин "бряцають зброєю", щоб продемонструвати свою уявну готовність перейти на межу ядерної війни, тим самим отримавши дипломатичні поступки, створивши конфлікт між схильними до ризику противниками і населенням. І, в той час як їх мета і ситуації помітно відрізняються, їх дії, безумовно, ставлять під загрозу міжнародну безпеку", - йдеться в статті.

Останньою "насмішкою" Росії над дипломатією є бомбардувальник, вважає журналіст. Мабуть, підводні спостереження біля узбережжя Швеції вважаються занадто тонким натяком, щоб налякати Європу і Північну Америку. Покарана за анексію Криму і втручання в східну Україну Москва направила бомбардувальників Ту-95 до узбережжя Каліфорнії на День Незалежності США. З'являються російські літаки і в європейському повітряному просторі. Мета цього "балансування на грані війни" - не військова необхідність, а сира дипломатія, покликана переконати решту світу в абсолютній рішучості Росії продовжувати чинити тиск, щоб повернути контроль над пострадянським простором.

У Росії більш масивні ядерні можливості, ніж у Північній Кореї. Російські неодноразові порушення проміжного договору про ядерні сили підкреслюють той факт, ядерні загрози Москви спрямовані на створення простору для маневрів Росії, щоб вести приховану інтервенцію в Україні, переслідуючи свої агресивні цілі.

Північна Корея, навпаки, демонструє меншу ядерну загрозу, але все одно заяви КНДР мають великий амбітний ефект. Північна Корея успішно провела запуск триступеневої ракети в грудні 2012 року. Ще один запуск очікується 10 жовтня під час святкування 70-річного ювілею робочої партії.

І це, на думку оглядача, є більш небезпечним ядерним потенціалом, ніж реальні стратегічні озброєння Росії. У Путіна "залізна хватка" і велика електоральна підтримка.

"На жаль, мотиви Північної Кореї занадто "непрозорі" для нас", - йдеться у публікації. Страта дядька Кіма, потім ще 15 посадових осіб у цьому році, а також міністра оборони - всі ці дії дають зрозуміти, що лідер КНДР відчуває труднощі з консолідацією своєї влади.

"Ядерна зброю і балансування на грані війни є небезпечним державним управлінням. Але ми думаємо, що раптова зміна керівництва в Північній Кореї куди більш небезпечнішою, ніж в Росії", - резюмує оглядач.

22 червня в уряді Південної Кореї заявили, що КНДР готується до запуску нової балістичної ракети, яка по дальності польоту може перевершити запущену в грудні 2012 року Unha-3.

14 червня з військово-морської бази Вонсан на східному узбережжі КНДР в Японське море були запущені три ракети. Згідно з даними південнокорейського агентства Ренхап, яке посилається на військових, мова йде про ракети класу "земля - корабель" типу KN-01. Ракети пролетіли близько 100 кілометрів. Тим самим КНДР, по всій видимості, продовжила випробування KN-01.

У травні державне телеграфне агентство Північної Кореї (ЦТАК) повідомило про успішний запуск балістичної ракети з підводного човна. Таким чином, Пхеньян продовжує активно виділяти кошти на фінансування військових програм на тлі негативної економічної та гуманітарної ситуації в країні.

Згідно з доповіддю Американо-корейського інституту Школи перспективних міжнародних досліджень при університеті Джонса Хопкінса у Вашингтоні, Пхеньян здатний націлити на Токіо до 1000 балістичних ракет.