UA / RU
Підтримати ZN.ua

300 мільйонів Україні та майже повна відсутність санкцій Росії — США ухвалили оборонний бюджет

Законодавці не очікували, що в кулуарах настільки "вичистять" початковий варіант бюджету

Сенат США ухвалив оборонний бюджет, який містить статтю допомоги Україні у розмірі $300 млн і максимально урізану версію запланованих санкцій проти Росії. Про це повідомляє Axios.

Загальний обсяг оборонного бюджету склав 770 мільярдів доларів, і його залишається підписати лише президенту Джо Байдену. Обсяг допомоги Україні виявився на 50 мільйонів більшим, ніж просив Байден. Але при цьому фінальний документ виявився "очищений" від багатьох найважливіших поправок для Росії.

Фінальний варіант бюджету, який ухвалила Палата представників минулого тижня, доопрацьовувалась за зачиненими дверима лідерами комітетів Палати представників та Сенату. Це стало можливим через відсутність згоди всередині Сенату щодо наявних поправок.

В результаті десятки поправок, внесених за підтримки обох партій, були видалені під час приватних переговорів, розчарувавши законодавців, які місяцями працювали лише для того, щоб у фінальний момент побачити, як їхню роботу знищено.

Серед іншого з документа зникли обов'язкові санкції проти оператора газопроводу Північний потік-2. Видалили з фінальної версії персональні санкції проти 35 російських чиновників, бізнесменів та співробітників ЗМІ з оточення Путіна. У списку фігурували прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков, олігархи Роман Абрамович та Олег Дерипаска, голова Газпрому Олексій Міллер та ін.

Читайте також: Палата представників США ухвалила проєкт оборонного бюджету з $300 млн військової допомоги Україні

Нагадаємо, що у зверненні до нації президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати не спрямовуватимуть своїх військових в Україну для участі в бойових діях на Донбасі, але готові стримувати агресію Росії іншими способами, у тому числі жорсткими санкціями.

Думка про те, що меседжі американського лідера орієнтовані лише на внутрішнього виборця, а не зовнішнього агресора, враховуючи підсумковий документ оборонного бюджету, все більше набувають рис реалістичності.