2019 року будуть притаманні більша нестабільність навіть у найрозвинутіших демократіях, ухвалення егоїстичних рішень, а також істотно побільшає непередбачуваності й хаосу на міжнародній арені. Відтепер ми живемо не в епоху змін, а в час перманентних пертурбацій.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Олексій Куропятник, Олег Бєлоколос, Олександр Хара, Юрій Смілянський та Олександр Поліщук, експерти фонду "Майдан закордонних справ". На їхню думку, допис Дональда Трампа у Твіттері щодо поспішного згортання американського військового контингенту в Сирії є більш ніж промовистою метафорою як для опису року, що минає, так і для уявлення найближчого майбутнього.
" Імпульсивне і непрораховане рішення лідера найпотужнішої держави світу, що матиме далекосяжні наслідки, було прийняте ним не лише без консультацій зі своїми союзниками, а й навіть із ключовими членами свого кабінету. Його намагання звільнитися від опіки "дорослих у Білому домі" (досвідчених військових і дипломатів) і посилити свою роль у керуванні зовнішньою політикою за допомогою "інстинктів" зустрічатиме ще більший спротив і з боку Конгресу, й істеблішменту в цілому. І якщо волюнтаризм 45-го президента зіштовхується зі славнозвісною системою стримувань і противаг (Конгрес обмежує поле для зовнішньополітичних викрутасів, розслідування спецпрокурора потенційно містить у собі підстави для запуску процедури імпічменту), то в ЄС модний тренд авторитаризму зменшуватиме рівновагу і без того неповороткого утворення, - зазначають автори. - Із виходом США з Договору про ракети малої та середньої дальності майже завершився процес руйнування архітектури стратегічної безпеки, що вибудовувалася від часів Карибської кризи й зазнала нищівного удару внаслідок анексії Росією Криму".
Детальніше про новий світоустрій та місце в ньому України читайте у статті Олексія Куропятника, Олега Бєлоколоса, Олександра Хари, Юрія Смілянського та Олександра Поліщука "Привіт, новий хаотичний світе!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".