Кладовище кораблів налічує близько 60 добре зберігшихся суден, що затонули протягом останніх 2500 років, було виявлено кілька років тому дослідниками з Центру морської археології Саутгемптонського університету в рамках їх проекту під назвою Black Sea MAP. Про це пише My MODERN MET. Дослідники вивчають зміни рівня води та його вплив на давніх людей у цьому районі. Виявлення затонулих судів було побічним для їхньої основної місії. Однак археологи повною мірою усвідомили, що можуть розповісти нам ці кораблі, що затонули багато років тому.
Вони уклали партнерство з Болгарським інститутом археології та Болгарським центром підводної археології, щоб продовжити дослідження вод біля берегів Болгарії. Використовуючи дистанційно керовані апарати (ДКА), команда досліджувала кораблі, що затонули. Кожен ДКА робить знімки, які потім використовуються для створення тривимірної фотограмметрії (вид візуальної реконструкції) та відео. На знімках видно такі деталі, як щогли, луки та вигравірувана декоративна деревина. Команди досліджували близько 60 затонулих кораблів і виявили кораблі римської, візантійської та османської епох.
Як ці затонули судна так добре збереглися? Відповідь у хімічному складі Чорного моря. На глибині близько 150 метрів вода стає аноксичною або з нестачею кисню. Крім того, у ній дуже мало світла. Це не сприяє розвитку морського життя, яке зазвичай живиться затонулими дерев'яними кораблями. В результаті хитромудре різьблення на човнах збереглося майже так само чітко, як і в той день, коли вони спустилися з поверхні.