UA / RU
Підтримати ZN.ua

16 жінок з Туреччини засудили до страти в Іраку

Їх звинувачують у зв'язках з терористичною організацією "Ісламська держава"

Іракський суд прийняв рішення стратити через повішання 16 жінок із Туреччини за приєднання до терористичної організації "Ісламська держава", повідомляє Reuters з посиланням на представника судової влади.

"Центральний кримінальний суд виніс вироки після того, як було доведено, що вони належать до терористичної групи ДАІШа і після того, як вони зізналися в тому, що одружені з елементами ДАІШа чи надають членам групи матеріально-технічну допомогу, чи допомагають їм здійснювати терористичні атаки", - повідомив суддя та додав, що всі вироки підлягають оскарженню.

Як зазначає інформагентство, в Іраку продовжують судові справи над сотнями іноземних жінок, які були затримані в серпні разом зі своїми дітьми, коли іракські військові захопили опорні пункти ІД.

Минулого тижня, ще одна турецька жінка була засуджена до старти, 10 людей різної національності отримали по життєве ув'язнення. А минулого місяця за належність до цієї групи до страти засудили жінку з Німеччини.

Загалом більше 1300 жінок і дітей здалися курдському Пешмергу в серпні, після того, урядові сили вигнали групу джихадистів із північного іракського міста Тал-Афар. Згодом їхня чисельність збільшилася до 1700.

Нещодавно повідомлялося, що на відновлення Іраку після трирічної війни з угрупованням "Ісламська держава" потрібно 88 млрд доларів.

Раніше Ірак почав масштабну військову операцію в західній провінції Анбар вздовж кордону з Саудівською Аравією. Метою операції є зачистка пустельних території від залишків бойовиків "Ісламського держави".

Представник міноборони США Райан Діллон заявив про те, що в Іраку і Сирії залишається ще приблизно 1 тисяча бойовиків "Ісламської держави".

У грудні 2017 року прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді оголосив, що вся територія його країни є "цілковито звільненою" від ІД. Однак у суботу, 3 лютого, прем'єр заявив про те, що в країні продовжують діяти окремі підрозділи терористів, "особливо у віддалених пустельних районах". Аль-Абаді наголосив, що пріоритетною задачею його уряду є відновлення регіонів, які контролювалися екстремістами ІД.