UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зіткнення на релігійному ґрунті в Пакистані призвели до загибелі понад 130 людей

Куррам протягом десятиліть був місцем релігійної напруженості.

На північному заході Пакистану, у районі Куррам,  тривають релігійні зіткнення між громадами, незважаючи на попередню домовленість про припинення вогню. Її досягли наприкінці минулого тижня, але напруженість не спадає.

Куррам, розташований неподалік від кордону з Афганістаном, протягом десятиліть був місцем релігійної напруженості. Минулого місяця вони переросли у нову хвилю нападів та насильств між сунітами та шиїтами, через які загинули 133 людини, а десятки залишились покаліченими, повідомляє 1 грудня новинний сайт CNA.

Читайте також: У Пакистані теракт забрав життя десятків людей. Потерпілих ще більше

Представники пакистанського уряду вкотре виступили посередниками між ворогуючими озброєними групами, які ведуть племінні та релігійні війни.

 Головний міністр провінції Хайбер-Пахтунхва Алі Амін Хан Гандапур відвідав цей район у суботу, приїхавши на велике зібрання племінних старійшин і вождів.

«Будь-хто, хто візьме в руки зброю, буде розглядатися як терорист, і його доля буде долею терориста», - сказав Гандапур згідно з заявою його офісу ввечері в суботу, додавши, що сили безпеки залишаться в цьому районі. Мешканці та офіційні особи заявили, що головне шосе, що з’єднує головне місто Куррама Парачінар зі столицею провінції Пешавар, було заблоковано, що створило проблеми з транспортуванням поранених до лікарень. Лікарям доводиться працювати цілодобово, щоб врятувати людей або направити їх до лікарні у великі міста.

Попри всі зусилля уряду, релігійні зіткнення в Куррамі залишаються серйозною проблемою. Влада та громади шукають спосіб зупинити насильство, однак стабілізація регіону залишається під загрозою через багаторічне протистояння та складність врегулювання конфлікту.

Читайте також: У Пакистані розбився гелікоптер із російськими пілотами та пакистанськими військовими на борту – ЗМІ

Більшість із близько 250 мільйонів жителів Пакистану є мусульманами-сунітами. Але Куррам має велике шиїтське населення, і дві громади ворогують протягом десятиліть. Тільки з липня внаслідок цієї ворожнечі загинули понад 200 людей.