UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина "стає на заваді" спробі Чехії обмежити в'їзд російських шпигунів в ЄС — The Telegraph

Берлін хоче "повернутися до звичайного бізнесу з Москвою", попереджає один дипломат.

Німеччина блокує посилення обмежень для російських шпигунів по всій Європі. Чехія запропонувала припинити безвізовий режим для російських дипломатів і їхніх сімей у шенгенській зоні Європейського Союзу на фоні атак, пов'язаних з Росією, повідомляє The Telegraph.

Чеський уряд оцінює, що в країні перебуває понад 2 тисячі росіян з дипломатичними паспортами, включаючи членів сімей та чиновників. Прага також хоче заборонити в'їзд до ЄС для росіян з небіометричними паспортами, ембарго, що стане продовженням уже чинних санкційних заходів у Центральній Європі.

Читайте також: Норвегія оголосила дату, з якої почне діяти заборона на в’їзд у країну автомобілів із російськими номерами

Згідно з повідомленнями, Росія неодноразово атакувала склади з гуманітарною допомогою для України, заводи з виробництва зброї для Києва та залізничну інфраструктуру на сході Європи в рамках зростаючої гібридної війни. Москва часто використовує своїх розвідників у Європі під виглядом дипломатичних посад.

Європейські дипломати, які спілкувалися з The Telegraph зазначили, що Німеччина є ключовою перешкодою для запропонованого посилення обмежень. Це викликало звинувачення, що уряд Берліна намагається відновити стосунки з Росією, попри обіцянки припинити залежність від дешевих російських енергетичних постачань.

Читайте також: Угорщина спростила умови в’їзду для росіян та білорусів – ЗМІ

"Німеччина прагне відновити стосунки з Росією, які були раніше, і вважає, що будь-які жорсткі обмеження для російських дипломатів можуть призвести до ескалації конфлікту або напруження", — повідомив один з дипломатів.

Офіційно Берлін стверджує, що відмова у безвізовому пересуванні для російських дипломатів призведе до помсти з боку Росії.

Читайте також: МЗС Чехії: Ми будемо переконувати наших партнерів зняти обмеження для України щодо ударів по РФ західною зброєю

Хоча Велика Британія не є членом шенгенської зони ЄС, The Telegraph дізналася, що Британія підтримує чеську пропозицію.

Раніше журнал The Economist зазначав, що Росія посилює диверсії по всій Європі. Путін, можливо, сподівається, що створення проблем в Європі чинитиме тиск на Захід, змушуючи його стримувати Україну й обмежувати власну участь у війні.