Минулого тижня Владімір Путін видав указ про збільшення чисельності своєї армії на 180 тисяч військовослужбовців, що відображає постійні зусилля Росії з вербування і примусу чоловіків воювати в Україні. Це створює можливість для Заходу. США повинні проводити інформаційні операції, спрямовані на заохочення опору до війни серед росіян, зазначають лідери думок у газеті The Hill.
Попри всі зусилля Кремля, все ж в Росії відбулися протести в кількох регіонах, які найбільше постраждали від війни, зокрема в Дагестані. Розчарування також зросло серед матерів і дружин мобілізованих російських військових, багато з яких вже два роки воюють в Україні без перспективи ротації або демобілізації.
"Досі російській владі вдавалося тримати під контролем публічні протести проти війни. Хоча деякі росіяни можуть обурюватися війною, вони здебільшого не бажають виходити на вулиці. Однак, якщо це зміниться, Путін може відчути більший тиск, щоб припинити війну", — пишуть лідери думок.
Хоча російська влада часто звинувачує США у веденні інформаційної війни проти Росії, правда полягає в тому, що Вашингтон здебільшого не може "відповісти тим же" за масштабні інформаційні операції, які Москва продовжує проводити проти Америки та інших західних країн.
"Це має змінитися. США мають можливість висвітлювати й підживлювати невдоволення війною серед етнічних меншин і сімей російських солдатів. Вашингтон повинен продемонструвати, що Путін витрачає їхні життя на війну, яка призведе до гіршого майбутнього для них і для Росії", — додають автори.
Про те, чому, протести, які відбуваються в Росії незначні й поки не несуть загрози режиму Путіна, читайте у статті Володимира Кравченка "Протест "скріпного півдня". Що підточує режим Путіна?.