Центральна виборча комісія відмовилася розглядати по суті скаргу на голову Маріупольського міськвиборчкому, повідомляє відділ взаємодії зі ЗМІ Секретаріату ЦВК.
Скарга на голову Маріупольської ДВК Ірину Юрину була направлена у ЦВК місцевою організацією "Радикальної партії".
У скарзі вказується на протиправні дії Юрыної, зокрема на відмову включати до порядку денного запропонованих членами виборчої комісії питань, а також одноосібні рішення про закриття засідань. У зв'язку з цим, відділення "Радикальної партії" вимагало достроково припинити повноваження Юриної і призначити іншого голову з числа членів міської виборчої комісії.
Центральна виборча комісія відмовилася від розгляду скарги по суті, мотивуючи це тим, що ЦВК не є належним суб'єктом розгляду цієї скарги.
Через наближення виборів ситуація в місті ускладнилася. Так, напередодні Маріуполі протестувальники штурмували друкарню з бюлетенями, де відбувалося виїзне засідання міської виборчої комісії.
За словами активістів, міська виборча комісія раніше прийняла рішення друкувати бюлетені в друкарні "Зоря", а голова виборчкому Юріна на заседании17 жовтня ініціювала прийняття рішення друкувати бюлетені для виборів 25 жовтня в друкарні газети "Приазовський робочий", яка належить групі Ріната Ахметова СКМ. Дану ініціативу підтримали сім членів виборчої комісії з 12 присутніх на засіданні. Всього у виборчкомі 18 членів, таким чином 11 з них не підтримують друк бюлетенів у друкарні СКМ.
Про порушення в роботі ДВК повідомляють члени комісії від партій РПЛ, "Самопоміч", "Укроп", "Батьківщина", "Сила людей" а також представники місцевих осередків цих партій.
Активісти також заявляли, що главред "Приазовського робочого" Микола Токарський раніше обіцяв забезпечити доступ до процесу друку бюлетенів. Вони стверджують, що вже надруковані бюлетені в кількості 250 тисяч одиниць.
Крім цього, в ніч на понеділок з гранатомета обстріляли будинок у Маріуполі. Зараз вживаються заходи по встановленню та затриманню осіб, причетних до кримінального злочину. Обставини події з'ясовуються.
Як відомо, Жебрівський ще в серпні ЦВК аргументував неможливість місцевих виборів у Маріуполі. За його словами, основними доводами в уявленнях є загроза особистій безпеці і здоров'ю людей, насамперед тих, хто безпосередньо буде приймати участь в організації виборчого процесу.
Однак президент Петро Порошенко наполягає на проведенні виборів у Маріуполі. Він вислухав аргументацію голів ВЦА Павла Жебрівського та Георгія Туки і заявив, що доручив міністру внутрішніх справ гарантувати безпеку виборців, а також охорону виборчих ділянок і членів виборчих комісій.