В Україні почалися позачергові вибори до парламенту, які мали б остаточно закріпити тріумф протестів проти клептократії попереднього президента Віктора Януковича.
Однак момент перемоги псує реальність, яка нагадує, що в Донбасі досі триває війна проти проросійських терористів, а Крим - анексований Росією. Попри це, Україна офіційно вважає і Крим, і захоплені території на Сході своїми. Тож представники від цих регіонів теж балотуються у Верховну Раду.
Але, як пише сьогодні Washington Post, самі кандидати в депутати сумніваються, що на посаді їм вдасться змінити ситуацію в Криму чи Донбасі.
"Багато хто з тих, хто підтримував єдину Україну, залишив Донбас. Шанси, що хтось в захопленій бойовиками зоні під назвою "Новоросія" матиме шанс проголосувати на виборах у парламент, які організовує Київ, мізерні. Тож кампанія тут суто символічна", - пише видання.
Донеччанка Марина Демко балотується в депутати від рідного Донецька до Верховної Ради. Її чоловік провів довгий час у полоні проросійських терористів, але згодом його звільнили. Свою передвиборчу кампанію їй доводиться проводити у холодних таборах для переселенців, в той час як сама вона живе в хостелі на околицях Києва.
"В регіоні неможливо проводити якусь кампанію. Там досі бої", - каже Демко.
Попри вибори, вона визнає, що хотіла б повернутися додому. Але це "буде неможливо ще дуже довго".
Видання нагадує, що згідно з даними ООН, близько 400 тисяч мешканців Донбасу були змушені залишити свої рідні міста через війну проти проросійських терористів.
В цей же час, оглядач зауважує, що попри похмуру реальність, сьогоднішні вибори приведуть в парламент України нові обличчя. І не зважаючи на депутатів-солдатів, у Верховній Раді, швидше за все, з'явиться сильна проєвропейська коаліція.
Нагадаємо, що в Донбасі в місті Щастя виборчий округ закритий через нестабільну ситуацію. !zn