Більше українців, ніж два роки тому, схильні вірити, що нинішні вибори до Верховной Ради будуть більш прозорими та матимуть більший вплив, ніж попередні.
Про це свідчить загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України, проведене Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології
43% опитаних схильні вважати, що вибори зможуть поліпшити ситуацію в Україні в той час як 32% вважають, що вибори нічого не змінять. Ще 7% певні, що вибори лише погіршать ситуацію. Напередодні ж парламентських виборів 2012 року, зазначають дослідники, лише 23% населення сподівалися на поліпшення ситуації внаслідок виборів, а 48% населення вважали, що вони нічого не змінять.
Найбільш поширеною причиною відмови від участі у виборах є те, що громадяни не бачать партії чи кандидата, за яких було б варто проголосувати, – про це сказало 35% тих, хто не збирається голосувати. Ще 20%, як і два роки тому, пояснюють свою відмові від участі у виборах тим, що їх життя від виборів ніяк не залежить.
Водночас, порівняно з виборами 2012 року, більш ніж удвічі зменшився відсоток тих, хто пояснював свою відмову від участі у виборах недовірою до чесності проведення виборів (з 25% до 13%). Крім того, зменшилася й кількість тих, хто вважає, що вибори нічого не змінять (з 19% до 13%).
Натомість значно зросла (з 9% до 15%) кількість тих, у кого не буде можливості проголосувати. Дві третини таких респондентів становлять жителі окупованих територій Донбасу.
Основним мотивом для участі у виборах є відчуття свого громадянського обов'язку (57%), на другому місці– побоювання, що хтось інший зможе скористатися голосом за відсутнього (28%). І лише 17.5% заявили, що підуть до дільниць, оскільки "серед партій та кандидатів є ті, кого хочеться підтримати".
Нагадаємо, за даними дослідників, подолати 5%-вий бар'єр на парламентських виборах 26 жовтня зберігають шанс десять політичних сил.
Опитування проводилося 9 по 18 жовтня 2014 року в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім автономної республіки Крим. В період опитування не було можливості провести опитування у Луганську (відповідно, була збільшена квота інтерв'ю у місті Донецьку). Усього було опитано 2025 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 2.2%.