UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна на виборах розірвала зв'язки з СРСР і Росією – Time

Оглядач вважає, що саме Путін зробив все, щоб українці почали ненавидіти Росію і відвернулися від неї в бік Заходу.

В неділю ввечері, коли екзит-поли оголосили перші результати дострокових виборів у Верховну Раду, президент України Петро Порошенко під час свого виступу сказав, що українці поставили "смертний вирок", не проголосувавши за комуністів.

Те, що КПУ вперше з 1917 року не увійде в парламент України, дуже символічно, - пише оглядач Time Саймон Шустер.

"Поразка компартії підбила підсумок трансформації України, яка почалася з революції на початку року і завершилася голосуванням у неділю. Якщо комуністи та інші проросійські партії мали великий вплив в Україні і тверду підтримку на Сході України до протестів, то тепер вони не грають ніякої ролі", - пише оглядач.

В тому, що українці здебільшого віддали перевагу прозахідним політичним силам, великою мірою винен президент Росії Володимир Путін і його агресивна політика щодо України.

"Рішення Путіна захопити і анексувати Крим у березні, коли Україна тільки намагалася оговтатися від революційного потрясіння, викликало в українців ненависть до Росії", - пише Шустер.

Він зауважує, що минулої неділі Путін остаточно втратив шанс утримати своїх союзників при владі. Перемога прозахідних сил в Україні ставить хрест на його мрії відновити радянську імперію, об'єднавши найбільші республіки СРСР.

"Під час голосування в неділю також підтвердилося, що Путін брехав про "фашистів" в Україні, які нібито захопили владу. Радикальні націоналісти, безумовно, відіграли важливу роль під час революції, але мало хто з них потрапив у парламент", - пише оглядач.

На думку автора, українські націоналісти ніколи не становили загрози для режиму Путіна, на відміну від таких політиків, як Петро Порошенко. Саме він збирається ефективно скерувати Україну на зближення із Заходом. Цей шлях буде не легким і тривалим. Однак українці вже остаточно визначилися зі своїм зовнішньополітичним курсом. І він передбачає інтеграцію з Євросоюзом і довгостроковий розрив з Росією.

Нагадаємо, що лідери ЄС називали вибори в Україні перемогою демократії. Оглядач видання Tagesazeiger писав, що вибори в Україні завершили революцію.