Незважаючи на трагічні події в Україні українці голосували на цих парламентських виборах за проєвропейські сили. Про це пише Die Welt.
Ніколи ще парламентські вибори не проводилися при таких таких трагічних обставинах. Війна на сході країни ще не закінчилася, частина території була приєднана до Росії, а економіка сильно постраждала. Однак при всьому при цьому, наголошується у публікації, українці вирішили підтримати проєвропейські сили і їх курс на реформи.
Дострокові парламентські вибори і їх результати є логічним продовженням Майдану. Прагнення до оновлення посилився після звільнення від старих еліт.
Президенту Росії Володимиру Путіну, як стверджує автор публікації, не вдалось залякати українців війною і економічним тиском. Навпаки, Путін допоміг їм усвідомити, що немає іншого шляху для їх країни країни, ніж європейська інтеграція.
Виборці хочуть бачити нові обличчя в парламенті, політиків, які дбають не тільки про своїх власних інтересах. Це підтверджується успіхом нової партії "Самопоміч" мера Львова Андрія Садового, який, згідно з прогнозами, отримав приблизно 13 відсотків, і може стати членом урядової коаліції. Це підтверджується також тим фактом, що партія "Батьківщина" колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко ледь подолала п'ятивідсотковий бар'єр. Час Тимошенко в політиці пройшло, вона, мабуть, залишиться, але навряд чи буде відігравати важливу роль.
Хоча в партійних списках, у тому числі блоку Порошенко, є депутати, які представляють стару еліту. Але це має бути знаком для них: Їм більше не дозволено грати за старими правилами.
Прощанням з комуністичним минулим здається низький результат комуністичної партії, яка більше не буде представлена в парламенті. Проросійський "Опозиційний блок", який об'єднав залишки "Партії регіонів" колишнього президента Віктора Януковича, домігся приблизно восьми відсотків. Вони будуть впливати на політику, але вони будуть в меншості. Гарна новина полягає в тому, що популіст Олег Ляшко зі своєю Радикальною партією", не став, як багато хто побоювався, другою силою, а набрав лише шість відсотків. Націоналістична "Свобода" втратила більшу частину своєї підтримки.
"Правий сектор" отримав трохи більше двох відсотків. Незважаючи на війну, праві сили знову не отримали підтримки від українського суспільства. Це повинно знищити міф російської пропаганди про "фашистської хунті в Києві".
В України ще попереду важкі часи, вважає Die Welt. Українські еліти і президент Порошенко можуть повторити помилки, які були здійснені після помаранчевої революції. Важливо, щоб реформи були швидко здійснені.
Немає ніяких сумнівів в тому, що Путін не хоче відпускати ситуацію. Він буде ще більше дестабілізувати країну і використовувати її внутрішні проблеми. Його метою є виведення з ладу демократичного руху в сусідній країні, яка становить небезпеку для його власної авторитарної влади.
У його виступі в Сочі він знову дав зрозуміти, що він бачить Україну як конфлікт, і є ризики для сусідніх країн-сусідів Росії.
У війні за свою незалежність, Україна бореться за європейський вибір і цінностей. Таким чином, ЄС має продовжувати підтримувати Київ в дипломатичній і у фінансовому відношенні. Українці вже заплатили за свою свободу та верховенство закону неймовірно високу ціну. "Ви заслужили цю свободу більше, ніж будь-яка інша країна в Європі", - резюмує автор.
Нагадаємо, що парламентські вибори пройшли в Україні 26 жовтня.