Нові списки обміну українських заручників на бойовиків терористичних угруповань "Л-ДНР" обидві сторони подали не більше тижня тому, повідомляє "112 Україна" із посиланням на джерело в Службі безпеки України.
При цьому, за словами джерела журналістів, список бойовиків значно більший. Крім того, вони підтвердили не всіх заручників, зазначених у списках української сторони. Точна кількість терористів у нових обмінних списках не уточнюється.
"Тих, на кого у них є щось серйозне, тих не підтвердили. Військових, а також людей, які підозрюються у співпраці з СБУ, української розвідкою, прикордонниками, ССО, цих підтвердили", - пояснило джерело в СБ України.
За його словами, Україна аналогічно обміняє тих, хто підозрюється у співпраці з бойовиками. Тим не менш, підозрювану у вбивстві полковника СБУ Олександра Хараберюша обмінювати не будуть.
"Поки чекаємо сигналу, орієнтовно він повинен бути протягом місяця", - додав він.
Як повідомляла перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко, у списках СБУ зазначені 157 українських заручників, проте в ОРДЛО підтвердили утримання у в'язницях лише 88 громадян.
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив журналістам, що 15 листопада відбулася перша телефонна розмова Володимира Путіна з ватажками "ДНР" і "ЛНР" Олександром Захарченко та Ігорем Плотницьким. За словами Пєскова, російський президент закликав підконтрольних йому бойовиків активізувати процес звільнення заручників, і ті "загалом підтримали цю ініціативу". При цьому Захарченко і Плотницький нібито вказали Путіну на необхідність "додатково опрацювати це питання з українською стороною.
Раніше президент РФ Володимир Путін публічно пообіцяв обговорити з ватажками угруповань ОРДЛО питання активізації обміну заручниками на заарештованих і засуджених в Україні бойовиків, підтримавши таким чином пропозицію лідера проросійського руху "Український вибір" Віктора Медведчука. Пропозицію Медведчука схвалив також присутній на зустрічі патріарх Кирило.
Зазначимо, що процес звільнення заручників заблокований бойовиками ОРДЛО вже протягом 14 місяців.
У вересні українська сторона в гуманітарній підгрупі ТКГ по Донбасу висловила готовність обміняти 88 українських заручників на 313 бойовиків. Проте сотні затриманих і засуджених бойовиків "ДНР" і "ЛНР" категорично відмовляються від переміщення в ОРДЛО.