Зміна механізмів фінансування медичних закладів внаслідок другого етапу медичної реформи не призведе до звільнення медичних працівників, оскільки це є неприпустимим. Про це на селекторній нараді з обласними департаментами охорони здоров'я з усієї України заявив очільник МОЗ Максим Степанов, пише пресслужба відомства.
"У зв'язку із переходом з першого квітня на програму медичних гарантій (старт другого етапу медичної реформи – ред.), ми проводимо ретельний аудит того, як це впливає і вплине на 2 і 3 рівні медицини. Коли ми вивчили всі договори на предмет дефіциту і профіциту коштів, то побачили, що з понад 1600 закладів охорони здоров'я 984 мають дефіцит. Це дуже тривожні сигнали. Ми не можемо допустити звільнення медпрацівників", – сказав Степанов.
Міністр заявив, що відомство налаштоване на діалог з регіонами, аби не "допустити катастрофічних наслідків фінансування галузі".
Учасники селекторної наради розповіли, хто перебуває у зоні ризику через недостатнє фінансування. Як стало відомо, це протитуберкульозна служба, психіатричні лікарні, екстрена медична допомога і високоспеціалізовані медичні напрями.
"Якщо ми не покриємо дефіцит у коштах – нам доведеться закривати бригади в сільській місцевості, в районах. Якщо лишиться так, як є, ми скоротимо 30 бригад зі 145. Тобто, міста будуть забезпечені, а села – ні", – заявили представники Департаменту охорони здоров'я Запорізької області. Це ж може трапитися й у будь-якій іншій області.
Після селекторної наради Степанов дав доручення надати МОЗ інформацію про усі плані щодо "оптимізації", поділитися своїм баченням реформування і способів фінансування медичної галузі, а також надати "фідбек від лікарів щодо ситуації, яка склалася в контексті реалізації другого етапу реформи".
Нагадаємо, що генеральне директорка обласної реабілітаційної лікарні у Дніпрі Інеса Шевченко у якості підтримки усіх лікарів України, яким не доплачують зарплатню після початку другого етапу медичної реформи, оголосила голодування.
Як відомо, гендиректорка повідомила про свої плани голодувати напередодні – 17 квітня, у себе на сторінці в Facebook. Лікарка зазначила, що акція ця безстрокова, та висловила сподівання, що її підтримає медичних персонал по всій Україні.
Другий етап медичної реформи розпочався 1 квітня. Основний принцип - "гроші йдуть за пацієнтом" в закладах, які надають спеціалізовану медичну допомогу. За попереднім планом уряду, це повинно було слугувати зростанню заробітної платні медичних працівників.
Нагадаємо, на крайньому брифінгу очільник МОЗ Максим Степанов зазначив, що питання підвищення заробітної плати на 300% лікарям, які напряму працюють з COVID-19, має розмежовуватись по часу.
Він додав, що президентом України вже підписано відповідний закон, передбачено близько 15, 8 млрд гривень саме на підвищення заробітної плати всім медичним працівникам, які працюють з COVID-19.