Через військове вторгнення РФ в Україні тривають бойові дії, а ракетні удари ворога пошкоджують об’єкти критичної інфраструктури та житлові будинки.
Під час аварійних та стабілізаційних відключень електропостачання зростає кількість викликів на деблокування дверей ліфтової кабіни. У КМДА розповіли, як треба діяти, якщо застрягли в ліфті.
Читайте також: Невідкладна допомога: що робити, якщо раптово стало зле
Як діяти при зупинці ліфта
Для цього потрібно дотримуватися таких правил:
- Заспокоїтися і зрозуміти, що нічого страшного не сталося і не варто панікувати.
- Не натискати на всі кнопки, не стрибати в ліфті і не намагатися відчинити двері кабіни самостійно.
- Скористатися кнопкою виклику диспетчера або номером телефону аварійно-ліфтової служби та повідомити про проблему, що виникла, та своє місцеперебування.
- Якщо диспетчер чи аварійно-ліфтова служба не відповідають або не мають можливості приїхати, треба зателефонувати до служби «101». Інформація надійде оперативним черговим аварійно-рятувальних бригад вашого району та міста загалом, тож на допомогу приїдуть рятувальники, не задіяні в ліквідації інших надзвичайних ситуацій.
- Якщо при собі немає телефону або відсутній мобільний зв’язок, можна покликати на допомогу мешканців будинку та попросити, щоб викликали відповідну службу.
- Якщо в очікуванні аварійної служби стало жарко, можна розстебнути або зняти верхній одяг. При наявності води, необхідно її помірно пити. Якщо самопочуття не поліпшилося, треба покласти речі на підлогу і присісти, витягнувши ноги.
- Після приїзду аварійної бригади необхідно чітко виконуйте всі її інструкції.
Раніше ми писали, що потрібно робити, щоб уберегтися від повені.