UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗСУ: Професій для жінок у війську достатньо, але ніхто не збирається їх мобілізовувати

Інформація про це є російською пропагандою, тому військові вкотре наголошують, що українці повинні користуватися лише офіційними джерелами. 

Начальник служби зі зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ Володимир Фітьо наголошує, що наразі у ЗСУ є багато професій для жінок, але їх можуть мобілізувати лише за особистим побажанням. Під час інтерв'ю "РБК Україна" він наголосив, що цю тему намагаються розвити саме росіяни. 

"Насправді все набагато простіше. Жінки-медики завжди були військовозобов'язаними. Після закінчення свого вузу вони знали, що вони військовозобов'язані і повинні були стати на військовий облік в свої ТЦК і СП", - пояснив Фітьо.

Він наголосив, що був час, коли знищувалася система обліку, через що деякі жінки-фахівці такі і не внесли свої дані у відповідні бази. Втім, зараз таких проблем немає, адже є можливість просто зателефонувати у ТЦК, домовитися, коли можна прийти, аби пройти медогляд та надати необхідний перелік документів. Після цього, продовжив Фітьо, жінки можуть займатися своєю роботою. 

"Ажіотажу ніякого не було, жінок в армію ми не мобілізуємо. Як показує практика, російська пропаганда тут програла повністю, - наголосив військовий, додаючи, що українці повинні користуватися виключно офіційними джерелами. - Хто хоче приєднатися до Збройних Сил України серед жінок - це можна зробити самостійно, можна звернутися і за мобілізацією, якщо професія затребувана. У нас в армії є жінки-артилеристи, є жінки-пілоти в армійській авіації. Тобто професій для жінок в Силах оборони багато, але це виключно за власним бажанням". 

Читайте також: Мобілізація, фронт і допомога від партнерів: основне, що говорив Зеленський на підсумковій пресконференції

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що не підпише закон про мобілізацію жінок. Втім, він готовий розглянути питання зниження мобілізаційного віку до 25 років, якщо отримає аргументи від військових. 

Зеленський також розповів, що Генштаб звернувся на рівні Ставки верховного головнокомандувача з пропозицією мобілізувати у військо ще 450-500 тисяч українців. Втім, це буде коштувати ще 500 млрд гривень, тож прем'єр та міністр фінансів повинні пояснити, де взяти гроші. Ба більше, досі у документі потенційного закону немає найважливіших питань - про демобілізацію, відпустки, відрядження, а також про переведення військових в інші бригади.