Легкий переносний ракетний комплекс "Корсар" пройшов комплекс випробувань і прийнятий на озброєння Збройних Сил України, повідомляє прес-служба ДП "Укроборонпром". Понад 50 ракет до "Корсару" були виготовлені достроково і поставлені в ЗСУ. "Корсар" здатний вести вогонь на відстані до 2,5 км (як і американський FGM-148 Javelin), наведення ракети здійснюється за допомогою лазерного променя. Однією з головних особливостей цього комплексу є габарити, які дозволяють його переносити і вести вогонь з плеча. Комплекс "Корсар" призначений для ураження нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей та інших об'єктів, що мають комбіновану, рознесену або монолітну броню, у тому числі з динамічним захистом, а також малорозмірних цілей типу довготривалих вогневих точок, танків в окопі, легкоброньованих об'єктів та вертольотів. Постріл може проводитися як зі станка, так і з бруствера.
КБ "Промінь" розробило для "Корсара" два типи керованих ракет: РК-3К і РК-3ОФ. РК-3К оснащена тандемною кумулятивною бойовою частиною і здатна пробити броню товщиною не менше 550 мм, прикриту динамічним захистом. РК-3ОФ має осколково-фугасну бойову частину з ударним ядром, у ході випробувань було досягнуто наскрізне пробиття броньової плити завтовшки 50 мм.
За точність наведення комплексу відповідає одна з передових серійних розробок Ізюмського приладобудівного заводу, – прилад наведення ПН-КУ. Він забезпечує наведення ракети на дальності до 2,5 км в межах +/- 250 мм, тому оператор "Корсара" зможе влучити в амбразуру ДОТа на максимальній дальності.
Тим часом, Україна розраховує отримати від країн Заходу засоби ППО і протитанкові системи.